Dobierz pomadkę idealną

W jaki sposób dobrać kolor szminki w zależności od koloru włosów, oczu i karnacji? Ewelina.

makijaż.jpg

Właściwy dobór makijażu w tym także kolor szminek, może wiele zmienić w kobiecej urodzie – zarówno dużo poprawić jak też dużo zepsuć. Podział na typy urody pomaga idealnie dobrać makijaż do karnacji, koloru włosów i oczu.

Malując usta, należy pamiętać o zasadzie, która mówi, że błyszczące kolory powiększają usta, a ciemne i matowe je pomniejszają.

Typ urody lato to kobieta o delikatnej cerze, może mieć skórę zarówno oliwkową, jak i bardzo jasną, mleczną i różowawą. Oczy są zwykle nakrapiane różnymi odcieniami brązów, szare, szaro-niebieskie, niebiesko-zielony ale zdarzają się także niebieskie i zielone. Pani lato jest zazwyczaj blondynką, zdarza się że ma brązowe włosy w chłodnym odcieniu lub w kolorze mysim. Do makijażu ust najlepsze będą wszelkie różowe błyszczyki, oraz perłowe i brzoskwiniowe odcienie pomadek. Konturówka powinna być koloru warg.

Pani wiosna to kobieta o brzoskwiniowej, jasnej lub bardzo jasnej cerze.  Oczy pani wiosny są jasne, niebieskie, zielone lub piwne. Jej włosy to cała gama kolorów - od bardzo jasnego blondu, do ciepłego brązu czy nawet odcienia rudawego. Makijaż ust powinien być w odcieniach brzoskwiniowych, łososiowych lub pomarańczowych, wpadających w róż. Można też wybrać pomadkę w zdecydowanym kolorze, na przykład w czerwieni.

Pani jesień to rudzielec o jasnej cerze, często z piegami. Szminka dla tego typu urody powinna być w odcieniach ciepłych, rdzawych, pomarańczowych i złotawych. Przy mocno zaakcentowanych oczach, usta powinny być delikatnie podkreślone. Usta, najlepiej w kolorze naturalnym, np. brązowo-czerwonym.

Pani zima to kobieta o kruczoczarnych włosach i jasnej, porcelanowej cerze. Może mieć ciemne oczy lub jasnobłękitne.
Makijaż dla pani zimy może być mocniejszy niż makijaże dla innych typów urody. Ten typ urody pozwala na wykorzystywanie intensywnych kolorów i kontrastów.

Podkreślamy tylko jeden element twarzy - czerwone usta oznaczają, że powinniśmy zrezygnować z krzykliwego makijażu oka. Do makijażu ust możemy użyć czerwoną, różową a nawet fioletową szminkę.


Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Czerwone usta do pracy?

Makijaż na całą noc

Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 06.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×