Dołek w brodzie - jak go zatuszować?

Jedni go bardzo lubią, inni się go wstydzą. Mowa o dołeczku w brodzie. Dla tych, którzy wolą go zatuszować, przedstawiamy praktyczne porady, jak to zrobić. Zobaczcie sami!

Dołek w brodzie - jak go zatuszować?

Dołek w brodzie - jak go zatuszować?


Każda z nas jest istną indywidualnością. Wiele cech dziedziczymy po naszych rodzicach czy dziadkach. Taka cecha, jak wgłębienie w brodzie, osobiście uważam, że to nie żaden defekt, a coś bardzo charakterystycznego i nadającego twarzy wyraz.

Jeśli jesteś posiadaczką dołeczka i chcesz go jednak zatuszować, poniżej przedstawię Ci trik, dzięki któremu będziesz mogła go zakryć. Znasz zasadę: ciemnym zakrywamy, jasnym wydobywamy? W celu wymodelowania twarzy posługujemy się dwoma podkładami, jeden ma być w odcieniu naszej cery, drugi ciemniejszy. W myśl tej zasady ciemnym kolorem zakrywamy np. za długi nos czy zbyt wysokie czoło. Tak jest, jednak w tym  przypadku będziemy musiały zadziałać w nieco inny sposób.

Dołek w brodzie - jak go zatuszować?

Dołek w brodzie - jak go zatuszować?


Nie możemy posłużyć się ciemnym podkładem w miejscu gdzie mamy owy "niechciany" dołeczek, ponieważ spowodujemy jego jeszcze większe wgłębienie. Dlatego w tym miejscu nakładamy jaśniejszy podkład lub korektor, który spłyci nam bruzdę. W ten sposób wymodelujesz brodę jak będziesz chciała. Po nałożeniu fluidu pamiętaj o zastosowaniu pudru w celu zmatowienia twarzy.

Na koniec bronzer, ale tylko wzdłuż linii szczęki, jeśli chcesz ją wysmuklić, róż na kości policzkowe i najważniejsze - rozświetlacz - delikatne muśnięcie w miejscu gdzie znajduje się nasz dołeczek. Życzę Wam powodzenia.

Pamiętajcie jednak, to nie jest mankament waszego wyglądu - potraktujcie to jako atut!

Wiolettammmm.jpg

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy Kryolan

Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 09.04.2014 (aktualizacja: 2014-04-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Jak się go pozbyć na zawsze , a nie zatuszować? :(
Dodano: 2018-01-19 13:24:57 Zgłoś nadużycie
avalanche4
a co ze zmarszczką pomiędzy brwiami? nie potrafię znaleźć sposobu.. :(
Dodano: 2014-04-13 15:15:48 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×