Domowe płukanki do włosów z pokrzywą

Zobaczcie, jak zrobić z pokrzywy prawdziwy eliksir piękności do płukania włosów. Uwaga - nie dla blondynek!

plukanki-do-wposow-z-pokrzywy.jpgPokrzywa to niewdzięczne ziele, które pewnie kojarzy wam się bardzo niemiło z czasami dzieciństwa. Każdy kto choć raz wpadł w krzaki z pokrzywą wie, o czym piszemy!

Okazuje się jednak, że warto z pokrzywą zawrzeć pokój, a jeszcze lepiej - zaprzyjaźnić się na dłużej i wykorzystać ją do domowych zabiegów kosmetycznych. Pokrzywa powinna zdziałać cuda z waszymi włosami - sprawić, że staną się elastyczne i lśniące, a może nawet uda wam się dzięki niej pokonać łupież? Kto wie. 

Ważne! Płukanek z pokrzywą nie polecamy blondynkom. Nie jest to żaden akt dyskryminacji, po prostu płukanka może zafarbować wasze jasne włosy na zielono. 

 Zobacz także: Płukanki do płowiejących włosów, które zrobisz sama w domu

Zobaczcie, jak przygotować domowe płukanki do włosów z pokrzywą w roli głównej. 

PŁUKANKA na wzmocnienie włosów

Posiekaj 100 gram suszonych liści pokrzywy lub przygotuj 2 szaszetki herbaty pokrzywowej (do kupienia w aptece i niektórych większych sklepach). Wrzuć je do 0,5 litra wrzątku. Po ostudzeniu do temperatury pokojowej, dolej do roztworu 0,5 l octu o stężeniu 4 proc. Przecedź liście przez sitko (a jeśli używałaś herbaty - wyjmij saszetkę). Płucz włosy eliksirem co najmniej raz w tygodniu. 

PŁUKANKA DLA BRUNETEK I SZATYNEK

1 łyżeczkę suszonych liści pokrzywy (lub herbatkę pokrzywową) zalej szklanką wrzątku i zaparzaj. Gdy roztwór osiągnie letnią temperaturę - przecedź susz lub wyjmij saszetkę z herbatką. Gotowym eliksirem możesz płukać włosy. 


Zobacz także: Woda chlorowana kontra twoje włosy - jak zaradzić ich niszczeniu?

ID galerii:1119

    Źródło: MilionKobiet.pl
    Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Poniedziałek 24.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×