Dwufazowy płyn do demakijażu, który zrobisz sama

Bardzo ważne jest, by skutecznie oczyszczać skórę twarzy i codziennie o nią dbać. Oto sposób na przygotowanie własnego płynu, którym skutecznie usuniecie codzienny makijaż.

Dwufazowy płyn do demakijażu, który zrobisz sama

Dwufazowy płyn do demakijażu, który zrobisz sama

Prawie każda z nas się maluje. Niektóre bardziej, niektóre mniej, ale wszystkie musimy się pozbyć makijażu przed snem. Zabieg ten jest bardzo ważny, gdyż utrzymuje nasza skórę w dobrej kondycji, pozwala ją oczyścić i odżywić.

Na rynku można znaleźć wiele płynów dwufazowych do demakijażu, które są mniej lub bardziej skuteczne. Wiele z nich zawiera jednak dużo chemicznych związków, które często wysuszają naszą skórę. Mamy dla was zatem idealne rozwiązanie. Zróbcie taki płyn same! To bardzo proste.

Sposób przygotowania:

Oliwa z oliwek extra virgin + woda aloesowa (hydrolat) lub zwykła woda mineralna

Proporcje zależą już od Ciebie. Może wymieszać oba składniki w proporcjach 1:1. Jeśli jednak wolisz, by cały płyn był lżejszy, zmniejsz ilość oliwy, którą dodasz do wody. Płyn mimo mniejszej ilości oliwy będzie tak samo skuteczny.

Oliwa nie wysuszy Twojej skóry i nie podrażni jej, jak dzieje się to w przypadku wielu płynów z chemicznymi dodatkami. Dostarczy ona cerze cennych witamin i nie zatka porów. Dzięki wodzie cały płyn nie będzie tłusty, a przyjemnie odświeży i nawilży twarz.

Tak jak w przypadku każdego płynu dwufazowego, przed użyciem należy go dobrze wstrząsnąć, by oba składniki się połączyły.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Wtorek 21.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-21)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×