Dziewczynę zawieszono w szkole, bo jest... zbyt ruda!

Wydaje się, że jest to żart, lecz ta historia naprawdę wydarzyła się w Wielkiej Brytanii. Zapoznajcie się ze szczegółami.

Dziewczynę zawieszono w szkole, bo jest... zbyt ruda!

Emily Reay mieszka w Wielkiej Brytanii. Na co dzień jest zwyczajną nastolatką, która chodzi do szkoły, jednak ostatnio placówka postanowiła zawiesić ją w prawach ucznia, ponieważ uznano, że jej włosy są zbyt rude. Brytyjka uczęszcza do Trinity School w miejscowości Carlisle, gdzie w regulaminie szkoły jest zapisane, że nikt nie może przyjść na zajęcia w nienaturalnym kolorze włosów.

Po przerwie świątecznej nastolatka zwyczajnie powróciła do szkoły i to właśnie wtedy obwieszczono jej, że rada nauczycieli uznała, że ma zbyt intensywnie rude włosy, co im się nie podoba. Postawiono jej ultimatum - musi w ciągu tygodnia zmienić kolor włosów, inaczej zostanie wyrzucona ze szkoły. 

Włosy Emily z natury mają rudy kolor, lecz dziewczyna mimo wszystko je koloryzuje, aby barwa była bardziej wyrazista. Nie zmienia to jednak faktu, że taką fryzurę nosi już od 3 lat. Teraz jednak nie może przychodzić do szkoły, zanim nie zmieni koloru włosów. Chyba nie trzeba tłumaczyć, że taka decyzja mocno zdenerwowała uczennicę, która nie rozumie skąd nagłe postanowienie o tym, że jej kolor jest "nieodpowiedni". Na nic zdała się także próba interwencji rodziców w tej sprawie. 

Emily posiada talent muzyczny i rude włosy są jej znakiem rozpoznawczym także w artystycznym świecie. Nie dziwi zatem fakt, że swoją złość i rozczarowanie placówką, dziewczyna postanowiła wyrazić za pomocą covera piosenki "We Will Rock You". Nastolatka nie zamierza ugiąć się pod presją szkoły. Planuje przyjść na zajęcia w związanych włosach. 


Zobaczcie nagranie Emily: Zobaczcie także: Źródło: DailyMail/ MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock/ YouTube


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 17.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×