Farbowanie włosów - co zrobić żeby było bezpieczniejsze?

W obecnych czasach większość kobiet maluje włosy, choć dużo osób mówi, że nie jest to zdrowe dla włosów. Zobaczcie, jak sprawić, aby farbowanie włosów nie było tak bardzo szkodliwe.

Farbowanie włosów - co zrobić żeby było bezpieczniejsze?

Farbowanie włosów - co zrobić żeby było bezpieczniejsze?


Nie wyobrażacie sobie zaprzestania farbowania włosów? Kiedy już nałożymy pierwszy kolor, zazwyczaj zaczyna nami kierować chęć wypróbowania kolejnych, lub zmiana na np. jaśniejszy, lecz to nie jest już takie proste, ewentualnie odrosty stają się bardzo widoczne i naturalne zejście do własnego koloru włosów wcale nie jest proste. Zdarza się również, że zmieniamy swoją fryzurę na taką, która kręci facetów. Jeżeli już nie możemy zrezygnować z koloryzacji, warto się zaznajomić ze sposobami złagodzenia skutków tego zabiegu.

W pierwszej kolejności zwróćcie uwagę na to, jaki jest skład produktów, których używacie do koloryzacji. Nie od dzisiaj wiadomo, że amoniak niekorzystnie wpływa na nasze włosy. Na szczęście obecnie na rynku mamy farby, które nie zawierają tego składniku oraz jego pochodnych.

Jeżeli jesteśmy przy składzie farb do włosów, to warto zwrócić uwagę również te posiadające w swoim składzie olejki, które jak wiadomo, idealnie wpływają na kondycję naszych włosów. np. olejek z awokado. To właśnie dzięki nim po koloryzacji włosy są lśniące, miękkie, a nawet odżywione!

Farbowanie włosów - co zrobić żeby było bezpieczniejsze?

Farbowanie włosów - co zrobić żeby było bezpieczniejsze?


Warto również pamiętać, że farba ze sklepu to nie to samo co farba do włosów z salonu fryzjerskiego - do uzyskania idealnego koloru nie mieszamy kilku tubek, zwłaszcza różnego rodzaju, ponieważ różnią się one swoim składem i mogą powodować zmiany skórne. Pamiętajcie też, że nie powinno się przechowywać resztek produktu, które nie zostały wykorzystane. Dłuższe trzymanie farby na włosach również nie sprawi jej dłuższej trwałości - należy przestrzegać czasu aplikacji, który jest podany na opakowaniu.

Dla pań, które jednak obawiają się samodzielnych wyborów w tej kwestii na pewno zbawienne okaże się malowanie włosów wykonane w profesjonalnym salonie. Koloryzacja włosów nie powinna też odbywać się zbyt często. Zazwyczaj poleca się aby przerwa pomiędzy zabiegami nie była krótsza niż 2 tygodnie i tego się trzymajmy.

Zobaczcie także:
Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 24.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Jakich farb używasz do tego, możesz coś polecić?
Dodano: 2017-08-07 22:55:50 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja robię poważniejszą koloryzację u fryzjera, ale jak mam ochotę na małą odmianę, to idę w stronę szamponetek, ostatnio tych w nietypowych kolorach - różowy mój ulubiony!
Dodano: 2017-07-30 19:07:34 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja farbuje farbami łatwo zmywalnymi, przynajmniej nie ryzykuje:)
Dodano: 2017-07-23 20:19:08 Zgłoś nadużycie
debora99999999
Najbezpieczniejsze jest farbowanie u fryzjera, które nie może się udać, jeśli mamy zaufany salon. Dlatego od lat chodzę do In Harmony, gdzie pani Kasia dobiera trendy do moich włosów, a nie odwrotnie :)
Dodano: 2017-02-13 12:26:56 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ja ze swoimi włosami ogólnie nigdy nie ryzykuję, bo są za bardzo zadbane. Farby stosuję zawsze od Chantala, jako, że to profesjonalna fryzjerska firma i mam cały arsenał masek do włosów od Biovaxu.
Dodano: 2014-07-03 21:06:29 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×