Farbowanie włosów - samodzielnie czy u fryzjera?

Zastanawiasz się, czy lepiej farbować włosy u fryzjera niż w domu? Skorzystaj z naszych porad!

Farbowanie włosów - samodzielnie czy u fryzjera?

Farbowanie włosów - samodzielnie czy u fryzjera?
Odpowiedź na to pytanie jest banalnie prosta, chociaż mało osób zdaje sobie z tego sprawę. W salonie fryzjerskim, oprócz precyzyjnie nałożonego koloru na całe włosy, unikniesz pofarbowania skóry głowy. To estetyczny walor, ale najważniejsze jest to, że farba, jej zakres działania i przede wszystkim moc, zostanie idealnie dobrana do Twoich potrzeb. Dzięki temu unikniesz zniszczonych włosów i pomyłek w postaci przekoloryzowania, niedofarbowania lub kilku kolorów zamiast jednego.

Farby dostępne w sklepach mają jedno stężenie nadtlenku wodoru (woda utleniona) i z reguły jest ono mocne, bo muszą działać zarówno na brunetkę, jak i na blondynkę (producent nigdy nie wie kto kupi dany produkt). Farby w salonie po odpowiedniej diagnozie mogą być wymieszane z jednym z czterech dostępnych stężeń wody utlenionej. Czasem można z koloryzacji wyeliminować amoniak, innym razem nie można tego zrobić... I o tym właśnie wie tylko fryzjer!Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Fot. Basia LubczańskaDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Środa 25.09.2013 (aktualizacja: 2013-09-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
karolina5265
Farbujecie u fryzjera czy w domu? Ja najczęściej staram się farbować włosy w domu, ale ciężko mi coś kupić, ponieważ paleta farb do włosów jest bardzo rzadko udostępniona i dotyczy to różnych firm.
Dodano: 2018-03-06 22:39:07 Zgłoś nadużycie
debora99999999
Jeśli farbowanie ma być dokładne to zdecydowanie trzeba postawić na fryzjera. Można zrobić kolor taki, żeby odrost pojawiał się po dwóch miesiącach, albo specjalnie go zostawić. Sama chodzę do In Harmony do pani Kasi, która ostatnio zrobiła mi farbowanie aureolę. Odświeżam tylko kolor na długości co 1,5 miesiąca.
Dodano: 2017-02-15 11:27:02 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×