Fluid w musie - odpowiedni dla cery tłustej?

Często słyszy się o fluidach w musie, lecz od razu kojarzą nam się z gęstą konsystencją, co może powodować sceptyczne nastawienie wśród posiadaczek tłustej cery. Czy mogą one używać tego typu kosmetyku? Zobaczcie porady naszego eksperta.

Fluid w musie - odpowiedni dla cery tłustej?

Fluid w musie - odpowiedni dla cery tłustej?


To czy fluid będzie nadawał się do cery tłustej zależy głównie od składu i użytej formuły, więc kosmetyk w musie, jeżeli tylko będzie miał odpowiednią formułę tworzoną na bazie wody, a nie oleju, spełni oczekiwania cery tłustej. Warto aby nadawał twarzy matowe wykończenie i utrzymywał się na cerze bez rozmazywania i smug.

Idealnym produktem byłby podkład w musie o wodoodpornej formule, odporny na wilgoć i rolowanie na twarzy. Warto przed zakupem sprawdzić odcień na linii żuchwy, dopasowując kolor do odcienia skóry. Jednak ze względu na wyższą kwasowość skóry tłustej każdy z podkładów może po kilku godzinach zmienić swój kolor, dlatego najbezpieczniej przed zakupem byłoby wypróbować kosmetyk na twarzy, by w pełni ocenić jego właściwości.

Fluid w musie - odpowiedni dla cery tłustej?

Fluid w musie - odpowiedni dla cery tłustej?


Aby minimalizować efekt utleniania się podkładu warto stosować tonik, który przywróci odpowiednie pH skóry. Często występującym problemem podczas nakładania musu na cerę tłustą jest jego rolowanie się. Dzieje się to zazwyczaj dlatego, że cera była źle przygotowana, czyli kosmetyk został nałożony na jeszcze nie do końca wchłonięty krem lub świeżo nałożoną bazę.

Warto również nie nakładać za dużych ilości produktu, bo może to spowodować rozwarstwienie podkładu i pojawienie się plam na twarzy.


Aleksanda Jaskowiec GOSH.JPG

Aleksandra Jaśkowiec
Product Trainer GOSH COSMETICS i LUMENE FINLAND

Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 06.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Bell w musie jest rewelacyjny. Delikatny dla skóry, dobrze matuje, bardzo fajny produkt.
Dodano: 2014-04-19 19:06:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
szczerze mówiąc to po prostu zależy który. Mus Maybelline ten dream Matte bardzo wytłuszczał mi cerę, więc się do tlustej nie nadaje moim zdaniem. Za to już Bell BB w musie ładnie matował i nawet delikatnie ściągał, więc bardzo polecam.
Dodano: 2014-03-31 15:39:39 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×