Gdzie aplikować bronzer i róż?

Zastanawiasz się, jak prawidłowo wymodelować swój kształt twarzy za pomocą różu i bronzera? Zobacz nasze podpowiedzi!

Gdzie aplikować bronzer i róż?

Gdzie aplikować bronzer i róż?


Miejsca i sposób nakładania różu i bronzera zależą od kształtu twarzy, który modelujemy za pomocą tych produktów zgodnie z zasadą, że kosmetyki jasne uwypuklają, a z kolei kosmetyki matowe w ciemniejszym odcieniu wyszczuplają i nadają efekt głębi. Zgodnie z tą regułą tak naprawdę opiera się cała sztuka maskowania lub uwydatniania konkretnych cech twarzy.

Korygowanie twarzy makijażem nie jest metodą łatwą, jednak przy odrobinie wprawy uzyskasz niesamowity efekt. Prawidłowo wykonanym makijażem możesz wydobyć naturalne piękno i poprawić to, z czego niekoniecznie jesteś zadowolona. Każdy kształt twarzy możemy odnieść do figury geometrycznej, gdzie najbardziej pożądanym jest owal i do niego dążymy w modelowaniu rysów twarzy.

Twarz owalna ma zwykle delikatne rysy i dlatego nie należy przesadzać z makijażem. Świetnie wyglądać będzie uwydatnienie kości policzkowych, a naturalne brwi podkreślą oczy.

Twarz okrągła - szeroka na wysokości policzków, ale zwęża się tylko nieznacznie na wysokości czoła i brody. W tym przypadku nakładamy puder brązujący po obydwu stronach czoła oraz żuchwy aż do linii ucha, dzięki czemu optycznie zwężamy całą twarz, a na wystające kości policzkowe nakładamy odrobinę różu.

Twarz kwadratowa - odrobinę różu powinniśmy nałożyć na kości policzkowe, a centralne elementy, takie jak nos, czoło i policzki od strony nosa należy delikatnie rozjaśnić. Bronzera używamy do przyciemnienia zewnętrznych części czoła oraz wystających kości żuchwy.

Gdzie aplikować bronzer i róż?

Gdzie aplikować bronzer i róż?


Twarz trójkątna
- staramy się optycznie skrócić twarz, zwęzić czoło, a policzki uwydatnić. Bronzerem podkreślamy wszystkie wystające części takie jak boki czoła i brodę, aby złagodzić rysy twarzy. Róż dajemy na kości policzkowe rozprowadzając go w stronę włosów.

Twarz prostokątna
ma wyraźnie zaznaczone kości żuchwy. W tym przypadku staraj się uzyskać efekt "poszerzenia" nakładając poziomą linią róż lub puder brązujący na boki twarzy.

Twarz podłużna - puder brązujący nanosimy na cały owal czoła, tuż pod linią włosów oraz na podbródek. Delikatnie akcentujemy miejsca poniżej kości policzkowych. Róż nakładamy na kościach policzkowych poziomymi liniami od nosa w kierunku uszu.

Puder brązujący służy do wyszczuplenia wybranych partii twarzy. Nadaje również delikatny, opalony odcień skórze. Róż jest niezwykle istotnym elementem makijażu, a umiejętnie stosowany potrafi zarówno ożywić cerę i dodać jej światła, jak i skorygować kształt twarzy, złagodzić lub wyostrzyć rysy.


Wiolettammmm.jpg

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni świata w makijażu profesjonalnym

Wizażysta i szkoleniowiec firmy KRYOLAN

Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 17.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×