Ginekologia estetyczna, czyli poznaj zalety laseru

Przestajesz czuć satysfakcję ze stosunku seksualnego, Twoje doznania są dużo mniejsze niż dawniej, a może po prostu ich nie odczuwasz? Nie trzymasz moczu? Być może jest to spowodowane luźną pochwą, lub kompleksami estetycznymi. Przedstawiamy bezinwazyjny zabieg pomagający na te dolegliwości.

Ginekologia estetyczna, czyli poznaj zalety laseru

Ginekologia estetyczna, czyli poznaj zalety laseruJeszcze niedawno problem związany z luźną pochwą, fachowo nazywany zespołem rozluźnienia pochwy (VRS) był rozwiązywany tylko za pomocą operacji. Obecna sytuacja medycyny estetycznej oferuje nam dużo mniej inwazyjny zabieg laserem, który jest bezbolesny, a po nim unikniemy okresu rekonwalescencji, czy powikłań.

Dolegliwość ta jest często bardzo wstydliwym tematem. Najczęściej występuje po porodzie oraz w okresie menopauzy.

Laserowy zabieg pochwy poprawia napięcie tkanek. Pod wpływem jego działania włókna kolagenowe ulegają skróceniu się o ok. 30%. Dodatkowo dzięki stymulacji, w ciągu najbliższych tygodni powiększa się naturalna produkcja kolagenu. Poprzez zwiększenie się ilości włókien kolagenowych, błona śluzowa pochwy jest bardziej napięta i elastyczna.
Efekt jest uzależniony od indywidualnych predyspozycji pacjentki.

Za pomocą tegoż zabiegu możemy też leczyć wysiłkowe nietrzymanie moczu, które również jest częstym powodem do wstydu wielu kobiet.
Laser poprzez skrócenie włókien kolagenowych śluzówki zmniejsza kąt nachylenia cewki moczowej, dzięki czemu powraca jej prawidłowe działanie.


Ginekologia estetyczna, czyli poznaj zalety laseru

Ginekologia estetyczna, czyli poznaj zalety laseruOkazuje się, że właściwości lasera możemy wykorzystać również w leczeniu defektów estetycznych. Nie tylko mężczyźni mają problem z wielkością, czy kształtem swoich narządów płciowych. Niektóre  kobiety tez nie są zadowolone z wyglądu swoich stref intymnych. Zazwyczaj dotyczy to wielkości warg sromowych, ich wiotkości, a także zbyt ciemnego koloru. Teraz każda z kobiet może ujędrniać oraz wybielać miejsca intymne. Wybielenie miejsc intymnych również może się odbywać za pomocą lasera, przy czym akurat ten zabieg może być bolesny, więc pacjentka jest znieczulana. Jeżeli chodzi o powiększenie warg sromowych, to zazwyczaj odbywa się to za pomocą kwasu hialuronowego.

Czas przestać się stresować swoim wyglądem i czuć dyskomfort. 
Źródło: MilionKobiet

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 23.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Kasandra31
Myślę sobie, że jednak wiele kobiet nie docenia walorów ginekologi estetycznej. Jeżeli trafimy w ręce dobrego lekarza, specjalizującego się w tej dziedzinie, jak chociażby dr Dawid Serafin z http://serafinclinic.pl/ mamy szansę skorzystania z zabiegów laserowych, dzięki którym można wyeliminować nie tylko problem nietrzymania moczu, ale też każda kobieta może się znów cieszyć seksem, co często sprawia problem zwłaszcza po porodzie.
Dodano: 2016-10-01 09:26:01 Zgłoś nadużycie
zonja
U nas jest to jeszcze mało popularne ale za parę lat takie zabiegi na pewno będą modne, a jeśli kobieta nie może się zdecydować to warto iść na bezpłatne konsultacje do Medicover
Dodano: 2014-04-28 13:59:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×