Grzywka dla kwadratowej twarzy

Masz kwadratową twarz i zastanawiasz się, jaki rodzaj grzywki będzie do Ciebie pasował? Koniecznie skorzystaj z naszych porad!

Grzywka dla kwadratowej twarzy

Grzywka dla kwadratowej twarzyIdealnie dobrana fryzura może zdziałać cuda – wiemy to nie od dziś! Żeby jednak osiągnąć sukces w odpowiedniej stylizacji niezbędne jest dobre określenie rysów twarzy. Z doświadczenia wiem, że moje klientki rzadko oceniają swój kształt twarzy właściwie. Jeśli Ty też masz z tym problem i brak Ci pewności, poproś swojego fryzjera o pomoc. Twarz kwadratowa charakteryzuje się tą samą szerokością brody i czoła. Zazwyczaj osoby o takim kształcie twarzy mają szeroko rozstawione oczy.


Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Niestety nie na wszystkie grzywki możesz sobie pozwolić, jeśli masz rysy twarzy, które opisałem wcześniej. Absolutnie wykluczone są wszystkie ciężkie, "geometryczne", proste grzywki. Zarówno te krótkie, jak i te sięgające brwi. Takie rozwiązanie może dodatkowo poszerzyć buzię i wyeksponować miejsca kości policzkowych i szeroką szczękę, którą powinno się delikatnie maskować.


Zobacz ozdoby do włosów, którymi zachwycisz wszystkich!

Idealnym rozwiązaniem dla kwadratowej buzi są zatem grzywki asymetryczne: lekkie, cieniowane i sięgające nawet do brody. Raczej te dłuższe dodadzą kwadratowej buzi lekkości i uroku. Przy tak regularnych rysach dobrze jest jedną stronę buzi trochę przysłonić włosami. Uważam, że dodatkowym plusem w stylizacji fryzury przy twarzy kwadratowej jest kiedy grzywka nie ma początku od mocno zaznaczonego przedziałka, tylko nieregularnie wychodzi z pocieniowanych włosów.

Kliknij i poznaj fryzury, które cię wyszczuplą

Taki efekt można uzyskać najłatwiej wtedy, gdy suszy się włosy na koronie głowy w przeciwnym kierunku i dopiero po wysuszeniu: albo strumieniem powietrza z suszarki, albo rękoma niedbale przeczesujemy je na właściwą stronę. Ustalenie przedziałka jeszcze przed suszeniem niestety za mocno reguluje grzywkę, co w tym przypadku nie pomaga.Krzysztof Kulesza


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Inga Chawa


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 04.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×