Hipochondria piękności

Przeraża Cię myśl o pojawieniu się pierwszych zmarszczek? Boisz się, że za kilka lat będziesz wyglądać "staro"? A może nie wyobrażasz sobie życia bez operacji plastycznych? Zachowaj ostrożność - to mogą być bowiem objawy hipochondrii piękności, choroby XXI wieku.

Hipochondria piękności

Hipochondria pięknościŁadny, zadbany wygląd to podstawa szczęśliwego życia oraz zrobienia kariery zawodowej - w taki sposób myśli coraz więcej Polek, które szukają coraz to nowszych i bardziej wyszukanych sposobów na to, aby zachować młody wygląd na długie lata. I tu z pomocą przychodzą gabinety medycyny estetycznej, w których można poprawić niemalże wszystko w swoim wyglądzie; od korekcji nosa, po wypełnienie zmarszczek, aż na bardziej inwazyjnych zabiegach, takich jak odsysanie tłuszczu czy powiększanie piersi.

Lekarze alarmują, że ich pacjentki coraz częściej zgłaszają się do gabinetów nie tylko dlatego, że racjonalnie coś im się nie podoba w wyglądzie, np. blizny po wypadku, obwisłe piersi po porodzie i karmieniu piersią, itd, ale również z bardzo na pozór prozaiczynych powodów, np. "nie podoba mi się mój kształt nosa, mógłby być bardziej w stylu Demi Moore", "mam małe usta, marzą mi się takie w stylu Angeliny Jolie", "boję się, że pojawią mi się na twarzy pierwsze zmarszczki, może pan doktor coś wstrzyknąć, żeby temu zapobiec"?

Kliknij i poznaj sekret pięknej cery Angeliny Jolie!

Kult piękna, z jakim współcześnie mamy do czynienia, "zrodził" kolejną dolegliwość, mającą ścisłe powiązanie z psychiką, czyli hipochondrię piękności. To kolejna po bulimii czy anoreksji przypadłość, na którą będzie uskarżać się coraz więcej kobiet. Po jednej operacji przyjdzie ochota na kolejne, drobne zamaskowanie zmarszczek nie wystarczy pacjentce, będzie chciała bardziej inwazyjnych zabiegów, piersi zawsze mogą być większe i bardziej jędrne, itd.

W świecie celebrytów hipochondria piękności jest na porządku dziennym. Wiele gwiazd poddaje się coraz częściej i chętnie operacjom plastycznym, żeby zatrzymać młodość. Do najbardziej znanych z nich możemy zaliczyć projektantkę Ewę Mingę czy aktorkę Nicole Kidman.

Ewa Minge

Hipochondria piękności
Ewa MingeHipochondria piękności


Nicole Kidman

Hipochondria pięknościNicole Kidman

Hipochondria pięknościOpracowanie: Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: BE&W

Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 18.09.2012 (aktualizacja: 2012-09-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
irenka1
najwazniejsze mysle to kochac i byc kochanym
zmarszczki sa niewazne
Dodano: 2012-10-11 07:31:00 Zgłoś nadużycie
Anonim
ja też boję się pojawienia się zmarszczek
Dodano: 2012-09-18 08:06:22 Zgłoś nadużycie
Anonim
Ewa Minge coraz bardziej upodabnia się do kobiety kota:)
Dodano: 2012-09-18 08:02:17 Zgłoś nadużycie