Ideał kobiecej sylwetki - jak zmieniał się przez wieki?

Idealna sylwetka nie zawsze oznaczała to samo. Przez wieki podgląd na kobiece ciało zmieniał się wiele razy. Jesteście ciekawi jak ewoluowały przez lata ideały kobiecego piękna?

kanony kobiecego piękna.jpg

Ideał kobiecej sylwetki - jak zmieniał się przez wieki?

Odkąd istnieje ludzkość, kobiece ciało jest tym, co z pewnością zalicza się do czołówki najpiękniejszych zjawisk na świecie. Jednak kanon piękna na przestrzeni wieków zmieniał się i ewoluował.

Ciężko wytypować jest idealne rozmiary i kształty, które byłyby wyznacznikiem kobiecego ideału. Przez wiele lat pogląd na to, jak powinno wyglądać idealne kobiece ciało zmieniał się i to czasem bardzo znacząco. To pokazuje, że jednego uniwersalnego typu sylwetki, który od samego początku stałby się wyznacznikiem po prostu nie ma. To dobrze!

Dzięki temu, że przez lata kanony bardzo się zmieniały, nie dopadła nas monotonia, a sylwetka każdej kobiety została doceniona. W końcu każda z nas jest piękna na swój sposób i nikt nie może tego podważyć. Wielbimy wszystkie kobiece kształty i to jest piękne!

 

Dziś mamy możliwość spojrzeć na kobiece ciało z nieco szerszej perspektywy i zobaczyć, jak ideał zmieniał się przez wieki. To niesamowite, że to co było promowane i nad czym zachwycali się ludzie, po jakimś czasie zmieniało się w typ zupełnie inny. Kiedy mamy możliwość spojrzeć na to i porównać, możemy dostrzec jak bardzo nasze gusta zmieniają się przez wieki.

Zobacz też: JAK ZMIENIAŁY SIĘ KANONY PIĘKNA PRZEZ OSTATNIE 100 LAT? ZOBACZCIE BARDZO CIEKAWY FILM 

Dziś mamy możliwość zobaczyć to wszystko za jednym razem i przyjrzeć się dokładniej wszystkim kanonom piękna, z którymi do tej pory zmierzył się świat. To niezwykłe, że w 3 minuty można poznać całą historię idealnej kobiecej sylwetki. 

I tak od pięknych ciał bogiń greckich, przez piękne kobiety Rubensa, aż do wysportowanej sylwetki fit, można zobaczyć co w danym czasie było na piedestale i do jakiego typu sylwetki dążyły ówczesne kobiety. Jedno jest pewne, kobieta była, jest i będzie zjawiskiem które przyciąga i zachwyca.

Zobaczcie sami!

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Czwartek 29.01.2015 (aktualizacja: 2015-01-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar