Idealne kolory farb dla Ciebie!

Latem marzymy o zmianach. Najłatwiej jest oczywiście ufarbować włosy. Jednak często decyzja o farbowaniu kończy się złym wyborem farby, który kompletnie nie pasuje do naszego typu urody. Tak więc rodzi się pytanie: jaki kolor włosów dla jakiego typu urody?

Idealne kolory farb dla Ciebie! Idealne kolory farb dla Ciebie!Po pierwsze powinnyśmy określić swój typ urody. Jeżeli jesteś blondynką o jasnej karnacji i skórze w kolorze kości słoniowej lub brzoskwiniowej, twoje oczy są szare, błękitne, jasnozielone lub jasnobrązowe, oznacza to, że jesteś wiosną. Panie wiosny często posiadają także piegi lub rumieńce i są posiadaczkami bardzo delikatnej cery. Tak więc jeżeli ten opis pasuje do ciebie, to powinnaś zainwestować w farbę w kolorach popielatego blondu i ciepłego brązu. Zdecydowanie jednak powinnaś unikać kolorów typu: platynowy blond czy czarny. Nie są to korzystne kolory dla ciebie.

Twoja cera jest jasna, delikatna o porcelanowym odcieniu? Często się rumienisz, a na słońcu po krótkim czasie doznajesz oparzeń słonecznych? Twoje włosy mają chłodny kolor: "mysi", jasny blond, lub jasny brąz? To znaczy, że jesteś panią lato. W tym wypadku doskonale pasują do ciebie chłodne odcienie tj. jasny blond i chłodny brąz. Ciepłe barwy będą się kłócić z twoim typem urody.

Panią jesień jesteś jeżeli masz jasną cerę w kolorze brzoskwiniowym lub złocisto-beżowym, rude lub złotobrązowe włosy, oczy w intensywnym kolorze i skórę pokrytą piegami. Jeżeli ten odpis pasuje do ciebie, powinnaś wybierać farby do włosów w rudych i bursztynowych odcieniach. Dobrze wyglądać będziesz także w ciepłym blondzie, bursztynie i czekoladzie. Zdecydowanie powinnaś zrezygnować z zimnych brązów, czerni i granatów.

Pani zima to kobieta o ciemnych, najczęściej kruczoczarnych włosach. Typ urody zima charakteryzuje się dużą rozbieżnością przy kolorze skóry od jasnego do oliwkowego. Oczy pani zimy charakteryzują się dużym kontrastem między tęczówką a białkiem oka, a także ciemną oprawą oczu. Jeżeli więc jesteś panią zimą, zdecydowanie powinnaś wybierać ciemne brązy i czarne odcienie farb. Tobie też będzie pasować platynowy blond. Jednak nie będzie ci korzystnie w kolorze rudym.

Źródło: MilionKobiet.pl

Przeczytaj również:

Wady i zalety trwałego prostowania włosów

Układanie prostych włosów

Toner do włosów


Dodał(a): Katarzyna Kowalewska , Piątek 03.08.2012 (aktualizacja: 2012-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×