Idealnie gładkie miejsca intymne

Depilacja brazylijska - nie wiecie o co chodzi? To depilacja miejsc intymnych. Zapoznajcie się z informacjami, które dla Was przygotowałyśmy na ten temat!

Idealnie gładkie miejsca intymne

Idealnie gładkie miejsca intymne


Depilacja miejsc intymnych od wieków była uważana za wzór kobiecego piękna. Dzisiaj jest to oczywiście jak najbardziej kontynuowane. Obecnie jednym z najpopularniejszych typów depilacji jest depilacja brazylijska, która polega na całkowitym usunięciu owłosienia z okolic intymnych, czyli wzgórza łonowego, warg sromowych i miejsca między pośladkami, za pomocą wosku.

Taka forma depilacji dodaje kobietom pewności siebie, swojej atrakcyjności, daje poczucie komfortu które nie wynika tylko z codziennego funkcjonowania, ale również z poczucia higieny w czasie okresu, czy w łóżku.

Na temat wpływu depilacji brazylijskiej na życie erotyczne przeprowadzono badania, które wykazały, iż przy jej stosowaniu wzrasta poczcie piękna, pewność w łóżku, a co za tym idzie - intensywność doznań erotycznych. Mężczyźni uwielbiają kobiety idealnie wydepilowane!

Depilację warto wykonywać w sprawdzonych, wyspecjalizowanych salonach. Efekt takiego zabiegu utrzymuje się ok. 3 - 4 tygodni z zaznaczeniem, że wiele zależy od indywidualnych predyspozycji.

Jak przebiega taka depilacja? Rozgrzany wosk jest nakładany na depilowaną część ciała za pomocą szpatułki, po czym zrywany przy użyciu bawełnianego paska. Poczucie komfortu zwiększy naciągnięcie skóry w czasie wykonywanego zabiegu, o które może nas poprosić osoba wykonująca zabieg. Po depilacji smarujemy ciało oliwką.

Idealnie gładkie miejsca intymne

Idealnie gładkie miejsca intymne


W celu uzyskania pożądanego efektu nasze włoski powinny mieć długość 0,5 - 1 cm. Krótsze włoski mogą zostać nieusunięte, natomiast przy dłuższych będzie nam towarzyszyło uczucie szarpania. Przed zabiegiem nie stosujmy także tłustych kosmetyków na te konkretne miejsca, unikajmy słońca i solarium - podobnie zresztą jak po depilacji.

Nie zdziwmy się także, jeżeli zaraz po zabiegu skóra będzie zaczerwieniona i podrażniona. Najlepsze efekty widzimy dopiero po około dwóch dniach. Ze względu na zaczerwienienie należy unikać także chlorowanej, słonej wody, wykonywania intensywnych ćwiczeń, wizyt w saunie. Do tych wszystkich czynności możemy wrócić po zniknięciu zaczerwienienia. Ważne jest aby pomiędzy depilacjami nie używać maszynki do golenia!

Podsumujmy wady i zalety tej depilacji

Zalety: możemy ją stosować do dużych i małych partii ciała, skóra jest gładka przez 3 - 4 tygodnie, po systematycznej depilacji włoski stają się cieńsze i słabsze

Wady: należy ją regularnie powtarzać, a wykonywanie sprawia nam ból, nie mogą z niej korzystać osoby mające tendencje do pękających naczynek

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Piątek 18.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Sniezka
Moim zdaniem depilacja laserowa to jeden z najskuteczniejszych zabiegów. Jestem po kilku sesjach laser w Vici Clinic w Krakowie i mam już totalny spokój z depilacją domowymi sposobami.
Dodano: 2017-07-30 16:22:44 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×