Idealnie wytuszowane rzęsy

Zauważyłam, że podczas tuszowania rano rzęs, pojawiają się na nich grudki. Czy to moja wina, czy raczej nieodpowiedni tusz to rzęs? Małgorzata.

tuszowanie rzęs

Aby prawidłowo tuszować rzęsy warto je dokładnie rozczesać. Ważna jest też technika tuszowania od której zależy efekt końcowy. Przed malowaniem rzęs upewnij się, że nie dostał się na nie krem pod oczy, należy je wtedy przetrzeć płatkiem nasączonym tonikiem. Warto też najpierw pokryć rzęsy bezbarwną odżywką, która stanowi świetną bazę pod tusz, a następnie oprószyć rzęsy pudrem transparentnym aby tusz lepiej i dłużej utrzymywał się na rzęsach. Na szczoteczkę nabierz niewielką ilość tuszu bardzo powoli, odkręcającym ruchem żeby nie było na niej grudek lub nadmiaru tuszu. Szczoteczkę należy prowadzić od samej nasady rzęs ruchem zygzakowatym coraz wyżej i zakończyć zdecydowanym ruchem na końcówkach rzęs.

Jeśli już na rzęsach powstały grudki, można je przeczesać specjalnym grzebyczkiem lub szczoteczką. Aby na rzęsach nie pozostawały brzydkie grudki, ważne jest aby szczoteczka była czysta i nie zawierała pozostałości tuszu. Pamiętaj także o dobrze właściwej szczoteczki np. w przypadku rzadkich rzęs należy wybrać szczoteczką grubą i gęstą, natomiast mając rzęsy proste idealna jest szczoteczka w kształcie łuku. Ważny jest też właściwy wybór tuszu, nie musimy kierować się jedynie marką i ceną, gdyż może to być mylące. Oczywiście tusz nie może być wyschnięty lub nieświeży i powinno się go wymieniać co jakiś czas. Jeżeli kosmetyk jest dobrej jakości, zaś szczoteczka dołączona do tuszu nie pozwala dokładnie tuszować rzęs, warto kupić w sklepie z akcesoriami kosmetycznymi szczoteczkę o właściwym dla Ciebie kształcie i wielkości.


Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Czerwone usta do pracy?Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Środa 21.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-19)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
youcansaveme
artykuł godny przeczytania:)))
Dodano: 2012-06-21 23:47:51 Zgłoś nadużycie
BROSHKA
ja od wielu lat używam ciągle tego samego tuszu - podkręcającego Miss Sporty, próbowałam innych, ale zawsze coś mi nie pasuje - to szczoteczka jest nieodpowiednia, to tusz za rzadki.... tusz do rzęs to jedyny kosmetyk, którego chyba nigdy nie zmienię... :D
Dodano: 2012-03-22 10:43:38 Zgłoś nadużycie
olinkaa24
przydatne rady
Dodano: 2012-03-21 19:56:25 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×