Idealny kształt brwi

Macie problem z regulacją brwi? Przedstawiamy Wam jak samemu nadać brwiom idealny kształt!

Idealny kształt brwi

Idealny kształt brwi


Drogie Panie, nie wszystkie z nas natura obdarzyła pięknymi gęstymi brwiami o ciekawej barwie i kształcie. Większość kobiet musi je podkreślać za pomocą kredki lub cienia.
Odpowiedni kształt i wielkość brwi potrafią nadać charakter nawet najbardziej bezbarwnej twarzy. Pamiętajmy, że dobrze zaznaczone brwi są idealnym dokończeniem makijażu.

Przede wszystkim należy pamiętać o nadaniu im odpowiedniego kształtu pasującego do owalu twarzy. Pamiętajmy, że brwi mają dodać nam kobiecości i stanowić podkreślenie naszego wizerunku.
Bardzo klasycznie i zmysłowo wyglądają brwi średniej długości – nieco szersze na samym początku i stopniowo zwężające się ku końcowi łuku brwiowego.  Należy pamiętać, aby podążać za naturalnym łukiem brwi i tylko go podkreślić, a nie tworzyć na twarzy sztucznej kompozycji.

Idealny kształt brwi

W doborze kształtu i długości brwi doskonale sprawdza się technika tzw. "linijki". Aby wyznaczyć kształt i długość brwi przykładamy linijkę tuż przy skrzydełku naszego nosa w linii prostej ku górze i w ten właśnie sposób wyznaczamy początek naszych brwi.  Aby wyznaczyć koniec brwi należy przyłożyć linijkę tak, aby przechodziła przez zewnętrzny kącik oka i jednocześnie przez skrzydełko nosa. Oczywiście należy pamiętać, aby usunąć wszystkie włoski, które są pomiędzy brwiami.

Standardowo, brwi w 2/3 długości powinny delikatnie sunąć w górę, a następnie opadać w dół, tworząc mniejszy lub większy łuk podkreślający nasze spojrzenie. Na tych 2/3 długości szerokość brwi od szczytu łuku do końca brwi może być dowolna, ale lepiej wyrwać ich mniej, niż za dużo. Należy dążyć do tego, aby im bliżej końca łuku brwiowego, włoski były coraz rzadsze.
Kiedy już uda nam się nadać właściwy kształt naszym brwiom, pora zająć się włoskami, które zaburzają idealny kształt brwi. Takie wystające poza łuk włoski można przycinać delikatnie nożyczkami, bądź trymerem.

Wioletta.jpg


WIOLETTA WYPIJEWSKA

MISTRZYNI ŚWIATA W MAKIJAZU PROFESJONALNYM

WIZAZYSTA I SZKOLENIOWIEC FIRMY KRYOLAN


Foto: ThinkstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 29.10.2013 (aktualizacja: 2013-10-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Sniezka
Zdecydowałam się na makijaż permanentny brwi i zrobił mi go pan Krzysztof w gabinecie Vici Clinic. Efekt jest o wiele lepszy niż mogłabym przypuszczać, brwi wyglądają bardzo naturalnie, są ciemniejsze i zagęszczone.
Dodano: 2017-07-30 15:31:33 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×