Idealny masaż głowy

Uwielbiasz wizyty u fryzjera, a zwłaszcza kiedy ten masuje Twoją głowę? Zapoznaj się z naszymi poradami jak samodzielnie wykonać prawidłowy masaż głowy.

Idealny masaż głowy

Idealny masaż głowy


Jedną z najbardziej przyjemnych usług w salonie fryzjerskim jest profesjonalny masaż skóry głowy. Wykonywany przez fryzjera przy użyciu odpowiednich kosmetyków pozwala na chwilę odprężenia i relaksu. Mało kto zdaje sobie sprawę, że już w chwili mycia zaczyna się pielęgnacja włosów i skóry głowy.

Myjąc włosy musimy pamiętać, iż mokre włosy są bardziej narażone na uszkodzenia, dlatego myjąc je, a zwłaszcza włosy długie, nie szarp nimi i nie plącz ich. Właściwe mycie głowy polega przede wszystkim na masowaniu skóry, zaś same włosy należy traktować bardzo delikatnie. Przy myciu zwróć szczególną uwagę na usunięcie zanieczyszczeń w postaci złuszczonego naskórka oraz resztek kosmetyków, które zatykają pory skóry głowy, następnie nałóż odżywkę lub kosmetyk przeznaczony do masażu. Wykonując ten zabieg samemu nie jesteśmy w stanie wymasować karku oraz głowy w stu procentach. Jednak należy pamiętać o tym, by masować skórę opuszkami palców ruchami kolistymi przechodząc z okolic czoła w kierunku karku. Wskazane jest kilkakrotne przeprowadzenie tej czynności. Ważne jest również by nie wbijać paznokci i nie drapać głowy oraz nie szarpać włosów.

Idealny masaż głowy

Idealny masaż głowy


Co właściwie daje nam masaż skóry głowy?

Przede wszystkim poprawia krążenie, likwiduje ból głowy i zmęczenie, wzmacnia włosy i poprawia ich wygląd. Na rynku aktualnie dostępne są odpowiednie kosmetyki, które przeznaczone są stricte do masażu skóry głowy. Ich zadaniem jest przywrócenie równowagi skóry, inne zaś zapobiegają wypadaniu włosów bądź działają przeciwłupieżowo. Kosmetyki te w połączeniu z odpowiednio wykonanym masażem dają naprawdę widoczne rezultaty. Jedno jest pewne, że właściwie wykonany masaż to nie tylko korzyść dla wyglądu naszych włosów, ale również chwila relaksu.


Marta Wieczorek.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl

Marta Wieczorek

Stylistka GOLDWELL, Studio Fryzur Marta Wieczorek z Ostrowca Świętokrzyskiego

Foto: Thinkstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 10.12.2013 (aktualizacja: 2013-12-10)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Monikka
Uzupełniający artykuł na temat masażu głowy i jak to powinno wyglądać u fryzjera http://portalfryzjera.pl/masaz-glowy-gabinecie-fryzjerskim/
Dodano: 2014-12-01 14:29:24 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×