Idealny podkład na lato

Zastanawiasz się, jak prawidłowo dobrać podkład w lecie, kiedy kolor skóry czasem się zmienia z dnia na dzień? Skorzystaj z naszych porad!

Idealny podkład na lato

Idealny podkład na latoPodkład dopełnia całość podstawowej pielęgnacji, ponieważ nie tylko ma za zadanie ujednolicić nam kolor i zatuszować niedoskonałości, ale również spełnia funkcję ochronną dla skóry.

Efektem częstego stosowania nieodpowiedniego lub źle dobranego podkładu do potrzeb naszej skóry, mogą być zapchane pory skóry, wypryski, lub nadmierne wydzielanie sebum, a tym samym pogorszenie stanu naszej skóry.

Dobór podkładu w lecie staje się jeszcze trudniejszy, ponieważ twarz jest wystawiana na intensywne słońce, w efekcie czego czasem zaczyna zmieniać kolor.

Najczęstszym błędem przy wyborze podkładu jest jego kolor, dlatego w trakcie kupowania kosmetyku należy dobrać właściwy odcień nakładając odrobinę na twarz lub szyję, bowiem skóra na nadgarstku ma inny odcień. Nie sięgajmy po podkłady zbyt ciemne, aby nadać twarzy „opalonego” koloru, gdyż taki makijaż postarza i sprawia, że twarz nie wygląda naturalnie, łatwiej też o efekt maski.

Osoby z suchą skórą nie powinny sięgać po podkłady intensywnie matujące, ponieważ można jeszcze bardziej ją wysuszyć, jeśli mamy skórę trądzikową nie sięgajmy po ciężkie podkłady, aby jej dodatkowo nie obciążać. Dla cer tłustych, mieszanych i trądzikowych wybierajmy fluidy beztłuszczowe i lekkie a dla skór suchych wodniste, kremowe, nawilżające i rozświetlające.

Latem przy podwyższonych temperaturach i najczęściej opalonej twarzy, lepiej nałożyć podkład lekki o żelowej konsystencji, który nie obciąży naszej cery, a jednocześnie da efekt chłodzący i ochroni naszą skórę przed szkodliwym promieniowaniem. Ważne jest, aby podkład był beztłuszczowy i zawierał wysoki filtr ochronny.

Latem szczególnie dla cer suchych dobrze sprawdzają się kremy typu BB, które spełniają podwójną funkcję jednocześnie kremu pielęgnującego na dzień oraz lekkiego podkładu, wyrównującego koloryt skóry, lub nawilżający krem koloryzujący z SPF 15.Wioletta Wypijewska

Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

wizażystka i szkoleniowiec KRYOLAN

Foto: Kama Bork|
Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 23.08.2013 (aktualizacja: 2013-08-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×