Idealny warkocz dla cienkich włosów

Bardzo podobają mi się warkocze. Niestety mam cienkie włosy i mogę zapomnieć o pięknym dobierańcu. W związku z tym mam pytanie: czy jest jakaś fryzura (z warkoczem), która nie uwydatni tego aż tak bardzo?

Idealny warkocz dla cienkich włosów

Idealny warkocz dla cienkich włosów


Warkocze, plecionki i luźne upięcia są w ostatnim czasie najlepszym, najciekawszym i również najprostszym sposobem na wykonanie fryzury okolicznościowej (ale także takiej na co dzień). Mam czasem wrażenie, że każda kobieta potrafi upleść ze swoich włosów ciekawy warkocz. Niestety, tak jak w pytaniu, często słyszę od moich klientek, że ich włosy nie sprostają takiemu uczesaniu ze względu na ilość lub słabą strukturę włosów.

Jest na to niejedno rozwiązanie. Przede wszystkim przed uczesaniem włosów w warkocz (jeśli masz włosy delikatnie i w dodatku jest ich niewiele) powinnaś zacząć od odpowiedniego produktu, który przygotuje je do takiej fryzury. Najlepszą strukturę do otrzymania jakiejkolwiek fryzury ma tzw. cierpki włos, działający na drugi włos (delikatnie szorstki).

W żadnym wypadku nie powinnaś nakładać na włosy produktów do intensywnej pielęgnacji lub do wygładzania. Niezbędne w tym przypadku jest użycie szamponu do objętości i delikatnej odżywki. Następnym krokiem – i według mnie idealnym – jest użycie magicznego produktu, którym jest sea salt spray, czyli spray z efektem soli morskiej. Dzięki sprayowi podczas suszenia włosy dostaną znacznie więcej naturalnej objętości, a uzyskana forma będzie długotrwała.

Jeśli potrzebujesz czegoś więcej, następny krok to karbownica. Tak, tak – w dzisiejszych czasach bardzo modne i praktyczne urządzenie. Dzięki pokarbowaniu włosów ich objętość może się zwiększyć nawet dziesięciokrotnie! Nie wierzysz? Wystarczy rozgrzać ją do 180°C i zacisnąć na włosach na kilka sekund. Używając karbownicy, koniecznie pamiętaj, że nie jest ona obojętna dla Twoich włosów i nie można nadużywać tego urządzenia, ponieważ temperatura, jaką osiąga, jest nie mniej szkodliwa jak ta z prostownicy, o czym nie muszę już chyba pisać…Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia

Fot. Basia Lubczańska


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Poniedziałek 08.07.2013 (aktualizacja: 2013-07-08)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×