Ile tak naprawdę nakładamy makijażu na twarz?

Czy kiedykolwiek zastanawiałyście się, ile nmakijażu nanosicie na swoją twarz każdego dnia i w sumie w ciągu roku? Zobaczcie ciekawy eksperyment.

Ile tak naprawdę nakładamy makijażu na twarz?

Nawet jeżeli na co dzień nie nakładacie na siebie tony kosmetyków, jak niektóre kobiety, okazuje się, że ilość makijażu, jaki znajduje się na waszych twarzach w ciągu roku może być imponująca, a raczej przerażająca.

Postanowili to sprawdzić dwaj reżyserzy z Holandii, Lernert & Sander, którzy stworzyli trzyminutowy material, na którym to nakładają na modelkę 365 warstw makijażu, czyli dokładnie tyle, ile rok ma dni - każda warstwa na jeden z nich.

Byrdie.com podaje, że stworzenie nagrania zajęcło 9 godzin, a na makijaż zużyto 7 butelek podkładu, 3 szminki, 2 opakowania różu do policzków w kremie i cieni do powiek.

Zobaczcie także: Co naprawdę znajduje się w kosmetykach, których używasz?

Nawet nie chcemy sobie wyobrażać, jak musiał wyglądać demakijaż tej modelki, bo jej pory na pewno nie miały jak oddychać.

Niemniej warto obejrzeć ten materiał do końca i zastanowić się, czy aby na pewno codziennie potrzebujemy makijażu, szczególnie w ciepłe dni.Dodał(a): Anka P. , Czwartek 20.08.2015 (aktualizacja: 2015-08-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
używam tylko tuszu do rzęs z Eveline (rewelacja), brązera i błyszczyków. Tusz jest moim podstawowym kosmetykiem bez którego ani rusz. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym taptować skórę dodatkowymi warstwami,
Dodano: 2015-08-21 15:58:52 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×