Jak często nakładać maseczki nawilżające?

Moja skóra jest bardzo sucha. Co ile dni powinnam wykonywać maseczki nawilżające? Proszę o poradę.

Jak często nakładać maseczki nawilżające?

Jak często nakładać maseczki nawilżające?


Sucha skóra jest bardzo delikatna i cienka. Przez jej warstwę jak na dłoni widać naczynka krwionośne. Natychmiast reaguje na niekorzystne czynniki zewnętrzne. Najczęściej przybiera barwę żółtą lub bladoróżową. Jest chropowata, bez widocznych porów, a w kontakcie z wodą staję się napięta, powodując  nie lada dyskomfort.

Kolejnym problemem jest fakt, iż sucha skóra szybciej się starzeje. Dlatego tak ważna w jej przypadku jest szczególna pielęgnacja przez cały rok. Jeżeli tonik – to bezalkoholowy, jeżeli krem to silnie nawilżający i regenerujący naskórek, jeżeli maseczka -  z dużą dawką składników odżywczych.

Kliknij i poznaj makijażowy trend: połyskujące powieki!

Maseczki aplikujemy na skórę 2-3 razy w tygodniu. Na co dzień dbamy, aby stosować odpowiednie kosmetyki do oczyszczania. Powinny być to preparaty wspomagające odbudowę naturalnej warstwy hydro-lipidowej.

Przy doborze kremu należy zwracać uwagę na składniki zatrzymujące wilgoć w skórze, a także te które będą ją odżywiały i wspomagały naturalną barierę ochronną skóry. Pamiętać należy również o nawilżaniu „od środka”, czyli piciu zalecanej ilości wody.

Kliknij i dowiedz się wszystkiego na temat technik oraz rodzajów makijaży przeczytasz tutaj!

Nawet największe gwiazdy lubią czasami zrezygnować z makijażu i pokazać swoje prawdziwe, naturalne oblicze. Zapraszamy do obejrzenia galerii i zdecydowania, która z nich najlepiej prezentuje się bez kilogramów tapety!

ID galerii:901Kasjana Serafin
Kasjana Serafin

EKSPERT URODY Kosmeterii

Product Trainer marek: LUMENE oraz PRESTIGE COSMETICS

Foto główne: ThinkstockDodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Piątek 05.04.2013 (aktualizacja: 2013-04-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×