Jak często podcinać włosy?

Jak często powinno się podcinać końcówki włosów? Proszę o poradę.

Jak często podcinać włosy?

Jak często podcinać włosy?


Długie czy krótkie, naturalne czy farbowane? Jak najlepiej zaplanować fryzurę, żeby nie mieć problemu ze zniszczonymi końcówkami? Włos jest złożoną strukturą i tak samo złożone są czynniki, które wpływają na jego jakość (zdrowie). Podcinanie końcówek najczęściej ma na celu poprawienie kondycji włosów. Robi się to również po to, by uzyskać bardziej estetyczny wygląd. Często nawet nie zdajemy sobie sprawy z tego, co i w jakim stopniu wpływa na kondycję naszych włosów.

Zobacz makijaż, którego powinnaś unikać!

Najbardziej oczywistym czynnikiem są działania chemiczne, takie jak m.in.: farbowanie, rozjaśnianie i przekształcanie włosów (trwała ondulacja lub chemiczne prostowanie), stylizacja mocnymi produktami (i w nadmiernej ilości), ale także termiczne: suszenie, prostowanie, kręcenie, naturalne: słońce (promieniowanie UV), słona woda, wiatr i w końcu mechaniczne: tapirowanie, wycieranie ręcznikiem, noszenie czapki, spanie z mokrymi włosami i później rozczesywanie ich. Uff, tyle tego!

Kliknij i poznaj sposoby na objętość twojej fryzury!

Z powyższego opisu można wywnioskować, że włosy każdej z Was poddawane są codziennym torturom. To z kolei często powoduje, że końcówki się rozdwajają i fryzura nawet jeśli jest dobrze wykonana, traci na jakości i nie jest efektowna tak jak mogłaby być. Dlatego nie ma jednej recepty na to, jak często podcinać końce. Wszystko zależy od "stylu życia" fryzury.

Kliknij i poznaj modne fryzury ślubne na 2013 rok!

Można jednak założyć, że jeśli nie masz zamiaru zapuszczać włosów, a jedynie utrzymać je w dobrej kondycji, powinnaś podcinać je nie częściej niż raz na półtora, dwa miesiące. Włosy krótkie, ze względu na długość życia, są odporniejsze i rzadko wymagają naprawiania fryzury ze względu na końcówki, raczej tylko po to, żeby nie stracić formy i lekkości uczesania. Fryzury średniej długości zmagają się natomiast z innymi problemami, ponieważ ich długość życia ściśle powiązana jest z ilością suszeń, letnich sezonów, koloryzacji, tapirowania. Dlatego najlepszą propozycją do ich odświeżenia jest podcinanie końcówek co dwa, trzy miesiące.

ID galerii:705Krzysztof Kulesza


Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
Stylista KMS California, salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia
Foto: Basia Lubczańska

Foto główne: Thinkstock


Dodał(a): Emilia Czaczkowska-Bołtromiuk , Wtorek 12.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
Lighter
prawie nikt nie wygląda dobrze w takich krótkich wlosach na chlopaka
Dodano: 2013-02-12 11:37:00 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×