Jak czyścić szczotki i grzebienie?

Ze szczotkami jest jak ze stanikami. Mamy ich wiele, ale używamy tylko kilka "bo są to nasze ulubione". Dlatego tak jak nie zapominamy o praniu bielizny, tak nie zapominajmy o czyszczeniu grzebieni i szczotek, o które trzeba równie często dbać!

Jak czyścić szczotki i grzebienie?

Jak czyścić szczotki i grzebienie?


Szczotki leżą w różnych dziwnych miejscach. Nosimy je w torebkach, razem z innymi "klamotami" albo w łazienkach i z resztą kosmetyków. Zostają więc na nich nasze włosy, lakier, pianka, odżywka, naskórek i wiele wiele innych, które je brudzą. Na grzebieniach może czaić się również wiele bakterii, zarazków i innych pasożytów. Dlatego powinnyśmy pamiętać, aby raz na jakiś czas porządnie umyć szczotkę, zamiast od razu kupować nową. 

Kliknij i przeczytaj co plamy mówią o ludziach i jak się ich pozbyć!

1. Przede wszystkim na bieżąco usuwajcie włosy ze szczotki. Najlepiej wyrobić sobie nawyk, by robić to zaraz po szczotkowaniu, albo raz dziennie, wieczorem. Możesz to zrobić przy pomocy grzebienia o dużych zębach. Po prostu przeczesz nim szczotkę i pozbądź się włosów.

2. Napełnił pojemnik ciepłą wodą, dodaj mydło, lub płyn do mycia naczyń.

3. Mocz szczotki w tym roztworze przez kilkanaście minut, dokładnie pocierając ząbki, tak by wyczyścić ich każdy zakamarek.

Dlaczego powinnaś uważać na lokówkę do włosów?- kliknij!


4. Dokładnie wypłucz szczotkę w chłodnej wodzie, tak by mydło, ani piana na niej nie zostały.

5. Dla pewności, że na szczotce nie zostały żadne bakterie i insekty możesz raz na jakiś czas ją odkazić. Użyj do tego słabego roztworu wody utlenionej, spirytusu salicylowego, albo innego środka odkażającego. Pamiętaj jednak by później dokładnie ją wypłukać, w celu uniknięcia brzydkiego zapachu włosów.    

Kliknij i zobacz stylizację dnia!

6. Umyte przybory połóż na ręcznik i osusz.


ID galerii:1108

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Thinkstock


Dodał(a): Joanna Szczepan , Czwartek 07.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-07)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×