Jak dba o włosy księżna Kate?

Zdradzamy pielęgnacyjne triki Kate Middleton!

katejakdbaowlosymain.jpg

Piękne, długie, brązowe włosy to już niejako znak rozpoznawczy księżnej Katarzyny. Jednak, aby mieć takie włosy, trzeba o nie odpowiednio dbać. Jak to robi Kate? Tajniki jej idealnej fryzury zdradzili mediom wieloletni fryzjer Kate - Richard Ward oraz stylista fryzur James Pryce. 

Jak twierdzą, księżna od lat poddaje swoje włosy podobnej kuracji - przycina końcówki, dba o nawilżenie włosów oraz traktuje je często kosmetykami z zawartością keratyny. To właśnie dzięki temu jej włosy wyglądają na odżywione i pięknie lśnią. 

Kate niemal zawsze stawia też na podobną stylizację włosów - wymodelowane kosmyki z delikatnie podkręconymi końcówkami. Ewentualnie, w ramach małego "szaleństwa", księżna pozwala sobie czasem na skośną grzywkę, którą bardzo prosto jednak z powrotem zapuścić. 

Jak podkręcane są włosy Kate? Delikatny skręt nie jest uzyskiwany lokówką, ale z pomocą okrągłej szczotki do stylizacji włosów. Jak dodaje Richard Ward, idealnie rozczesane włosy to natomiast zasługa popularnych w Wielkiej Brytanii szczotek do włosów Tangle Angel kształtem przypominających skrzydlatego anioła. 

Ward zdradza także, że podczas czesania Kate, zawsze stosuje konkretny styl modelowania, który nazwał "Chelsea Blow". Na czym on polega? Cały sekret takiego modelowania tkwi w idealnym wykończeniu - twierdzi Ward. A zatem, jak uzyskać fryzurę a la Kate Middleton

To proste: Zaczynamy od dokładnego umycia włosów, jeśli to konieczne, nawet dwukrotnie. Później nakładamy odżywiającą lub silnie nawilżającą maskę do włosów. Po jej zmyciu przystępujemy do suszenia włosów. Gdy będą już w 75% suche, zaczynamy ich modelowanie - okrągłą szczotką, starając się unosić włosy u nasady. Ward dodatkowo radzi w tym momencie aplikację spray'u unoszącego włosy u nasady, który pomoże nam uzyskać lepszy efekt. Fryzjer zaznacza także, że w przypadku suszarki - warto zainwestować w dobry sprzęt, na którym będziemy mogły ustawić odpowiednią dla nas temperaturę, pamiętając, aby powietrze nigdy nie było zbyt gorące. Po wymodelowaniu włosów, czas na idealne wykończenie - w przypadku Kate jest to kropla olejku arganowego rozsmarowana w dłoniach, a następnie przeniesiona na włosy. 

Uwaga jednak - stylista przestrzega przed używaniem zbyt dużej ilości produktów do włosów - może to tylko popsuć efekt. Używanie mniejszej ilości produktu będzie nie tylko lepsze dla włosów - nie obciąży ich, ale będzie również bardziej ekonomiczne - produkty wystarczą na dłużej.


A tak prezentują się już gotowe fryzury księżnej Kate: 

Księżna Kate

Kate Middleton 

Włosy księżnej

Fryzura Kate 

zdjęcia: Instagram.com 

Zobacz też:Dodał(a): Katarzyna Rydz-Korzenecka , Sobota 29.04.2017 (aktualizacja: 2017-06-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×