Jak dbać o biust?

Piersi niewątpliwie należą do atrybutów kobiecości, lecz nie zawsze dobrze się prezentują. Sprawdźcie, jak prawidłowo o nie dbać, aby zawsze były naszą chlubą.

Jak dbać o biust

Nie ma mężczyzny, który by nie zwrócił uwagi na biust kobiety. Między innymi dlatego tak nam zależy na jego pięknym wyglądzie. Tak więc nie możemy go zostawić samemu sobie. Oto praktyczne porady, jak należy o niego dbać.

Piersi są zbudowane z tkanki tłuszczowej, gruczołowej, naczyń krwionośnych oraz oczywiście przewodów mlecznych. O ich kształcie w dużej mierze decydują geny i wiek, ale niezwykle ważna jest także regularna pielęgnacja.

Przy kąpieli woda nie może być zbyt gorąca, ani też za zimna, a na koniec warto piersi polać chłodną wodą, wykonując przy tym okrężne ruchy. Ważny jest także peeling biustu. Wykonujemy go oczywiście tym samym kosmetykiem co przy złuszczaniu naskórka całego ciała. Z kolei szczególnie posiadaczki dużego biustu powinny pamiętać o dokładnym osuszeniu piersi, aby nie powstały odparzenia i podrażnienia. W niektórych przypadkach pomaga stosowanie talku - zwłaszcza latem.

Kolejno należy zastosować odpowiedni krem. Młodym dziewczynom wystarczy zwykły krem do ciała (z wyjątkiem antycellulitowych i wyszczuplających). Szczególnie jeżeli nie mają dużego biustu. Jeżeli jednak np. biust bardzo szybko się powiększa, należy sięgnąć po krem przeciwko rozstępom. Przy okazji wykonajcie masaż biustu.

Po ukończeniu 20. roku życia trzeba już sięgnąć po kosmetyki przeznaczone do pielęgnacji biustu, które mają silniejsze działanie nawilżające i ujędrniające, aby chroniły biust przed zmianami, które go czekają, np. w wyniku ciąży.
Starsze kobiety, a także te, które zauważą, że ich skóra zbyt szybko się starzeje, powinny co najmniej raz na tydzień zastosować maseczkę na piersi. Skuteczny jest również ciepły okład z oliwy oraz witaminami A+E. Bez problemu możecie wykonać także masaż kostkami lodu, który poprawi krążenie w obrębie biustu.

Skóra na piersiach jest niezwykle delikatna, więc trzeba na nią uważać również podczas opalania. Najlepiej oczywiście nie eksponować jej na słońce, ale jeżeli już jest to nieuniknione, to nie zapominajcie o zastosowaniu kremów z wysokim filtrem UV.

Na utrzymanie piersi w dobrej kondycji duży wpływ ma także dobrze dobrany biustonosz. Jeżeli zastanawiacie się, skąd wiedzieć, że ten na pewno dobrze leży, mamy dla was kilka wskazówek: Jak wygląda dobrze dopasowany biustonosz?

Trzeba pamiętać także o odpowiedniej postawie ciała. Jeżeli się garbicie, piersi także automatycznie opadają.

Na koniec najważniejsze - koniecznie, systematycznie wykonujcie mammografię!

Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 18.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-18)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar