Jak dbać o kolczyka w pępku?

Ten rodzaj ozdoby nie wszystkim się podoba, lecz jego zwolennicy i posiadacze powinni wiedzieć, jak prawidłowo pielęgnować miejsce, w którym się znajduje. Zapoznajcie się z naszymi poradami.

Jak dbać o kolczyka w pępku?

Jak dbać o kolczyka w pępku?


Dla jednych jest on doskonałą ozdobą ciała, dla innych zwykłym wymysłem głośno negowanym. Jeżeli jednak już zdecydowaliśmy się na noszenie kolczyka, należy mieć na uwadze, że może nie być łatwo dotrwać do całkowitego zagojenia miejsca zabiegu, ponieważ to właśnie w pępku zbiera się najwięcej bakterii. Przede wszystkim jednak skupmy się na tym, aby zabieg był wykonany w sterylnym salonie kosmetycznym, a kolczyk był z tytanu, co zmniejszy ryzyko pojawienia się zakażenia. 

Brzuch należy do miejsc, w które ingerencja bywa szczególnie bolesna, lecz po wykonaniu zabiegu przychodzi jeszcze czas na gojenie, które może się objawiać ropieniem i zaczerwienieniami. Nie wystarczy też rutynowa kąpiel. Co najmniej dwa razy dziennie należy to miejsce przemywać mydłem antybakteryjnym albo naparami z ziół (np. z szałwii) którymi nasączony będzie wacik. Ponadto wskazane jest stosowanie soli fizjologicznej, a dokładnie aplikowanie je na dziurki. Zdarza się, że kolczyk przyschnie do rany, dlatego też co najmniej kilka razy dziennie należy nim poruszać aby temu zapobiec, lecz nie można tego mylić z mechanicznymi uszkodzeniami, przed którymi trzeba go ochraniać. 

Jak dbać o kolczyka w pępku?

Jak dbać o kolczyka w pępku?


Wykonanie kolczyka w pępku nie powinno odbywać się przed wyjazdem na urlop, bo wtedy nie możemy korzystać z kąpieli w basenach, czy morzach, ponieważ tam łatwo o bakterie. Ponadto przed każdym zabiegiem higienicznym przy kolczyku musimy umyć ręce i pamiętać aby do pielęgnacji przyozdobionego miejsca na ciele nie używać alkoholu ani wody utlenionej, ponieważ te mogą nazbyt wysuszyć skórę. Pępek omijamy szerokim łukiem także podczas aplikacji kosmetyków do pielęgnacji ciała. 

Jak Wam się podoba takie ozdobienie ciała? Jesteście jego przeciwniczkami czy zwolenniczkami? Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 11.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×