Jak dbać o końcówki włosów?

Końcówki włosów są problematyczne dla każdej kobiety. Jak o nie dbać? Podpowiadamy!

Jak dbać o końcówki włosów?

Jak dbać o końcówki włosów?

Pogorszenie kondycji końcówek włosów jest naturalnym procesem polegającym na zniszczeniu łuski włosa i dotyczy każdej z nas. Pomimo tego, że jest on nieunikniony, nie musimy go jednak przyspieszać, co jednak robimy poprzez stosowanie prostownicy, lokówki, używania zbyt ciepłego powietrza suszarki, czy tapirowanie, nieodpowiednie rozczesywanie, szarpanie włosów oraz przeprowadzanie zabiegów chemicznych.

Problem uszkodzonych końcówek częściej doskwiera osobom posiadającym długie włosy, gdyż ich uszkodzenie w dużej mierze jest także mechaniczne - mamy tutaj na myśli ocieranie o ramiona, czy ubranie.

Aby końcówki były w dobrej kondycji, przede wszystkim należy stosować odpowiednie do naszych włosów kosmetyki, po każdym myciu nakładać odżywki, a co najmniej raz na dwa tygodnie sięgnąć po regeneracyjną maskę do włosów.  Poza tym bardzo ważne jest również regularne podcinanie końcówek nawet w przypadku, kiedy chcemy zapuścić włosy.

Jak dbać o końcówki włosów?

Jak dbać o końcówki włosów?


Jak jeszcze dbać o końcówki włosów?

Po zakończeniu mycia popłucz je letnią wodą w celu zamknięcia łuski włosowej; delikatnie rozczesuj aby ich nie szarpać, gdyż to uszkadza ich strukturę; w czasie suszenia stosuj chłodne powietrze; nie tapiruj włosów w czasie stylizacji; chroń je przed słońcem i chlorowaną wodą; unikaj zabiegów chemicznych; kiedy układasz włosy za pomocą lokówki, czy prostownicy, pamiętaj o termoochronnych kosmetykach. Zwróć uwagę na skład stosowanych przez Ciebie produktów do włosów - przy problemach z uszkodzoną strukturą sprawdzą się te zawierające keratynę i panthenol.

Macie swoje sposoby dbania o końcówki włosów?

Źrodło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 24.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-24)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (5)

Awatar
Anonim
Co ma podcinanie koncowek do wzrostu wlosow, od dawna wiadomo, ze podcinanie nie pomaga we wzroscie wlosow tylko ich pielegnacji :)
Dodano: 2015-01-20 18:25:46 Zgłoś nadużycie
Anonim
Chantal rzeczywiście ma rewelacyjne kosmetyki na takie problemy, ale ja akurat na końcówki rozdwojone stosowałam ich serum z olejkiem araganowym, które bardzo mi pomogło. A co do masek z keratyną to na rynku dostępny jest bardzo dobra maska Biovaxu keratyna+jedwab.
Dodano: 2014-04-01 21:14:39 Zgłoś nadużycie
Anonim
Chantal można kupić na stronie internetowej www.chantal.com.pl :)
Dodano: 2014-03-01 09:16:24 Zgłoś nadużycie
Anonim
Jak już końcówki są rozdwojone, trzeba je ściąć. :) O Chantalu faktycznie słyszałam wiele dobrego. Nie wiem tylko gdzie go kupić, może przez Internet.
Dodano: 2014-02-28 10:37:36 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moim sposobem na ładne nierozdwojone końcówki jest nakładanie maski Chantal Sessio do włosów farbowanych 2-3 razy w tyg. Codzienne używanie lekkiego jedwabiu do włosów w atomizerze Chantal Sessio. Kosmetyki poleciła mi koleżanka jako tanie i rewelacyjne i się nie myliła, jestem ich fanką.
Dodano: 2014-02-26 15:04:18 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×