Jak dbać o krótkie włosy?

Kilka wskazówek dla kobiet, które lubią krótkie fryzury.

jak-dbac-o-krotkie-wlosy.jpgKrótkie włosy uchodzą za mniej problematyczne niż długie. Żeby krótka fryzura ładnie się prezentowała wystarczy często tylko ją dokładnie przeczesać i... już! Nie musisz bawić się w upinanie, wiązanie czy plecenie warkoczy, ale czy na pewno jest tak prosto? Jeśli masz krótkie włosy, to na pewno tylko potwierdzisz to, że tak pięknie-ładnie to wszystko wygląda w teorii. W praktyce - także krótkie włosy wymagają odpowiedniej opieki. 

 POLECAMY: Jak ochronić włosy przed zniszczeniem?

Nie każde włosy nadają się do krótkich cięć, ale to inna sprawa. Faktem jest, że nawet najlepiej dobrane strzyżenie nie sprawi, że będziecie wyglądały pięknie, jeśli wasze włosy będą w złej kondycji. Każdym włosom, także tym krótkim, należy się odpowiednia pielęgnacja! Jak dbać o krótkie włosy?

Poniżej mała podpowiedź, które zabiegi są dobre, a które nie, jeśli masz krótkie włosy. Odpowiednia pielęgnacja jest szczególnie ważna, jeśli borykasz się dodatkowo z problemami takimi jak wypadające, rzadkie czy delikatne włosy. 

POLECAMY: Jak dbać o naturalne włosy?

1. Jak prawidłowo dbać o włosy?

SUSZARKI, ŻELE, GUMY I LAKIERY: Podstawą pielęgnacji każdego rodzaju włosów jest znane hasło - nie szkodzić. Postaraj się obchodzić z włosami delikatnie. Ogranicz suszenie ich suszarką czy prostowanie prostownicą do minimum, a jeśli już musisz to zrobić - zastosuj odpowiednią odżywkę. Poza tym nie wcieraj we włosy codziennie żelu i nie spryskuj lakierem - a z tym łatwo przesadzić, kiedy ma się krótkie włosy!

Pamiętaj też, że żel najlepiej jest nakładać na mokre włosy - wtedy nadasz fryzurze naturalnego wyglądu. Z kolei gumę do włosów i pastę stosuj na suche włosy. 

MYCIE WŁOSÓW I PRZETŁUSZCZANIE SIĘ: Krótkie włosy często mają tendencję do przetłuszczania się. Albo inaczej - przetłuszczanie się włosów lepiej widać, kiedy są one krótkie niż długie. Dlatego wiele osób myje je codziennie. Nie jest to dobry zwyczaj - postarajcie się ograniczyć mycie, żeby wypadało przynajmniej co 2-3 dni. A jeśli chcecie myć je codziennie - stosujcie lekkie szampony, najlepiej takie, które są przeznaczone do codziennego mycia. 

2. JAK DBAĆ O wypadające włosy?

WYPADANIE WŁOSÓW: Jeśli po myciu włosów znowu widzisz w wannie mnóstwo włosów, to znak, że powinnać szybko działać. Zacznij od odpowiedniej diety. Banał? Niekoniecznie! Okazuje się, że odżywianie ma naprawdę ogromny wpływ na włosy. Zobacz, co jeść, żeby mieć piękne i zdrowe włosy. Oprócz produktów podanych w tym tekście warto zwrócić też uwagę na białko w diecie - to właśnie niedobór tego składnika sprawia, że tracimy włosy. 

Poza tym - należy unikać stresu, częściej myć włosy i ograniczyć stosowanie prostownicy i lokówki. Poza tym powinnaś zastosować odpowiednie odżywki - w drogerii czy aptece na pewno znajdziesz takie, które hamują wypadanie włosów. Zacznij myć włosy regularnie w ciepłej wodzie, najlepiej tym samym szamponem. 

POROST WŁOSÓW: A jeśli chcesz, żeby na Twojej głowie pojawiła się istna burza włosów, możesz zastosować dodatkowo szampony z dziegciem, czy wcierki z rzepy. Włosy powinny zacząć rosnąć jak szalone!  

A poza tym... daj swoim włosom trochę odpocząć i zaserwuj im od czasu do czasu odpowiednią pielęgnację w postaci jakiegoś zabiegu ekstra!

ID galerii:1119

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock


Dodał(a): Karolina Zdunowska , Wtorek 15.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
karolina5265
No właśnie. Dbanie o krótkie włosy to nie taka prosta sprawa. A jak myślicie dla kogo pasują włosy do ramion? Do nie wiem, czy będą dla mnie odpowiednia, mam dość smukłą twarz.
Dodano: 2018-03-03 00:05:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Moje włosy wystarczy regularnie podcinać, będą zdrowe i mocne. Mam to szczęście, ale też cieszę się, że znalazłam fryzjerkę, która potrafi zająć się moimi włosami - pani Kasia z In Harmony.
Dodano: 2018-01-04 11:39:40 Zgłoś nadużycie
Anonim
stosuje profolan który zamówiłem na tabletkinawlosy.co.pl i jestem bardzo zadowolony. W końcu coś skutecznie hamującego wypadanie włosów oraz stymulowanie ich odrastaniu. Polecam
Dodano: 2015-09-15 12:10:22 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×