Jak dbać o skórę głowy?

Wiele mówi się o pielęgnacji włosów, lecz jak dbać o równie ważną skórę głowy? Zapoznajcie się z poradami naszego eksperta!

Jak dbać o skórę głowy?

Jak dbać o skórę głowy?


Dbanie o skórę głowy jest nie mniej ważne od dbania o kondycję włosów, ale mam wrażenie, że jest to temat rzadko poruszany i niestety zapomniany. Zdrowa skóra głowy to silne i grubsze włosy! W dzisiejszych czasach bardzo modne stało się mycie głowy codziennie. Niestety mało osób wie, że to jeden ze znaczących czynników wpływających negatywnie na kondycję skóry głowy.

Jak dbać o skórę głowy?

Jak dbać o skórę głowy?


Sebum, które jest produkowane przez skórę głowy, jest naturalną ochroną przed promieniowaniem UV, zanieczyszczeniem środowiska itp. Jego częste zmywanie może spowodować, że funkcje skóry głowy zostaną zaburzone. Również przegrzewanie skóry suszarkami lub zbyt intensywne traktowanie jej produktami do stylizacji może pogorszyć jej stan.

Kojąco natomiast wpływa delikatne masowanie jej, które poprawia ukrwienie dzięki czemu skóra jest odżywiona.

Krzysztof Kulesza Fot. Basia Lubczańska.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Krzysztof Kulesza
KMS California Artistic Leader w Polsce
salon Hair Definition Studio by Kulesza z Wrocławia


Foto: Basia Lubczańska/ Shutterstock


Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Wtorek 03.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-03)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Ja muszę przyznać, że nigdy nie miałam problemów z łupieżem, ale stosowałam szampony apteczne (Elestabion i Biovax). Od Biovaxu też zawsze królują u mnie maski, bo oni nie mają SLS SLES i tych wszystkich innych - maska też ma kontakt ze skórą. Jeszcze Prosalon med+ to kosmetyki, którym można zaufać jeśli chodzi o zdrowie skóry. Z suplementów Horsetail forte dba o moje włosy.
Dodano: 2014-07-03 23:04:53 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×