Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Zastanawiasz się, jak powinna być pielęgnowana skóra po depilacji laserowej? Zapoznaj się z naszymi poradami!

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?


Depilacja laserowa ogólnie nie należy do niebezpiecznych zabiegów, a niewątpliwie ułatwia życie niejednej osobie. Zanim jednak na stałe pozbędziemy się owłosienia, nie da się ukryć, że proces ten podrażnia naszą skórę. Zima jest doskonałym momentem na wykonanie depilacji laserowej, dlatego też przedstawiamy Wam, jak prawidłowo dbać o ciało po tym zabiegu.

Każdy z nas posiada inną skórę i inny próg bólu, dlatego też reakcja na zabieg w czasie jego wykonywania będzie różna, lecz już w czasie jego trwania może pojawić się zaczerwienienie. Mamy do wyboru znieczulenie polegające na chłodnym okładzie, dzięki czemu w tym czasie nie będziemy odczuwać dyskomfortu, lecz co potem?

Przede wszystkim po zabiegu należy unikać ciepłych kąpieli, niezależnie od miejsca, na którym był wykonywany. Jeżeli decydujemy się na depilację okolic bikini, pamiętajmy, aby nasza odzież była luźna i nie powodowała otarć na skórze, która już i tak będzie podrażniona.

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?

Jak dbać o skórę po depilacji laserowej?


Po depilacji laserowej w gabinecie, każdy powinien dostać specjalny krem do pielęgnacji skóry, który należy wcierać w miejsca poddane zabiegowi. Poza tym na kilka dni należy zapomnieć o peelingach, antyperspirantach i dezodorantach, a szczególnie tych zawierających alkohol.

Niewskazane jest także chodzenie na basen, saunę, siłownię oraz mocne pocieranie ciała np. ręcznikiem po kąpieli. Unikaj także uczęszczania do solarium oraz naturalnego opalania.

Po ustąpieniu podrażnienia należy umówić się na kolejny zabieg (depilacja laserowa zazwyczaj musi być powtarzana ok. 4 razy, aby efekty były zadowalające), lecz w czasie oczekiwania na niego pamiętaj, aby wyrastających włosków nie usuwać za pomocą pęsety oraz wosku. Możesz sobie pozwolić na bardziej tradycyjne usuwanie pojawiającego się owłosienia za pomocą żelu do golenia i maszynki.

Korzystałyście z depilacji laserowej?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×