Jak dbać o stopy?

W naszych głowach coraz częściej pojawia się myśl o wiośnie, lecz przed nami jeszcze kilka chłodniejszych dni, w których nie możemy zapominać o pielęgnacji stóp. Zobaczcie, jak prawidłowo o nie dbać!

Jak dbać o stopy?

Jak dbać o stopy?


Zanim za naszymi oknami na dobre zagości wiosna, warto zwrócić uwagę na stopy, które zamknięte w ciepłych butach nieprzepuszczających powietrza wymagają szczególnej pielęgnacji także w te chłodne, jeszcze zimowe dni. To właśnie teraz są narażone na przesuszenia i zrogowacenia, jednak większość kobiet zapomina o nich ze względu na małą ilość okazji do ich eksponowania.

O czym powinnyśmy pamiętać? Przede wszystkim o systematycznym peelingu przeprowadzanym co najmniej raz w tygodniu, natomiast codziennie należy ścierać martwy naskórek za pomocą specjalnej tarki. Przed wykonaniem zabiegu warto najpierw zastosować krem zmiękczający, natomiast po nim nałożyć krem nawilżający zawierający np. mocznik, lub glicerynę.

Polecałabym używanie kremów przeznaczonych właśnie do przesuszonych stóp, które są tłustsze niż do zwykłej pielęgnacji stóp. Oczywiście, jeśli jest już zrogowaciały naskórek, musimy pamiętać, żeby go usunąć i nakładać krem, co pozwoli nam na lepsze jego wchłanianie. Nakładamy krem na noc i zakładamy skarpetę frotte - radzi Martyna Borowska z Centrum Urody Peggy Sage w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Dla kobiet mających problemy z potliwością stóp poleca się kremy z zawartością talku, a także antypotowe wkładki do butów i kąpiele z preparatami zawierającymi szałwię. W codziennej pielęgnacji stóp nie możemy zapominać także o ich masażu, który może być wykonany z pomocą olejków eterycznych.

Zobaczcie filmik, z którego dowiecie się, jak prawidłowo pielęgnować skórę stóp zimą i bądźcie miło zaskoczone ich wyglądem, kiedy będziecie mogły zacząć je eksponować w wiosennym obuwiu!
Źródło: Newseria Lifestyle/ MilionKobiet.pl
Foto: Newseria Lifestyle/Shutterstock
Newseria Lifestyle CMYK-01.jpg

Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 20.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
KĄPIEL WIERZBOWA DO STÓP od HB - działa, pomaga, robi różnicę. Ale tylko przy odpowiedniej systematyczności widać będzie naprawdę pozytywną zmianę pod względem kondycji stóp. Przynajmniej aktualnie, u nas jest wszystko w porządku. A mowa o tym - https://hbkosmetik.pl/linie-pielegnacyjne/body-care/kapiel-wierzbowa-do-stop.html
Dodano: 2017-12-14 13:11:57 Zgłoś nadużycie
Anonim
też stosuję krem z mocznikiem od dr. Stopy, nawilżający i naskórek mam w świetnej kondycji.
Dodano: 2014-04-01 21:20:27 Zgłoś nadużycie
marryl
moj sprawdzony, domowy sposób dbania o stopy: nakładam skarpetki złuszczające skinlite , po paru dniach stopy mam jak pupa niemowlaka, naskórek sam oddziela się od skóry wlaściwej. a kremy to oczywiście z mocznikiem, który zatrzymując wodę fajnie nawilża skórę:)
Dodano: 2014-02-25 11:01:38 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×