Jak dbać o włosy jesienią?

Jesień to nie jest ulubiona pora włosów. Wiatr, chłód, deszcz oraz noszenie czapek bardzo doskwiera i ciąży naszym włosom. Dowiedz się, jak sobie z tym skutecznie radzić!

Jak dbać o włosy jesienią?

Jak dbać o włosy jesienią?

Nasze włosy tak jak i skóra wymagają większej uwagi jesienią, gdy bezlitosny wiatr i chłód dają nam się we znaki. Również noszenie wszelkiego typu okryć na głowę nie sprzyja kondycji naszych włosów. To wszystko sprawia, że skóra głowy broni się wytwarzając większą warstwę łoju. Dzięki temu nasze włosy szybciej się przetłuszczają, może się pojawić również łupież.  Co zrobić, aby zadbać o włosy jesienią?

Ważne jest, abyśmy odżywiali nasze włosy regularnie. Nie oznacza to jednak, że mamy stosować masę odżywek i innych produktów do stylizacji włosów. Najlepiej używać odżywek o lekkiej konsystencji, ale o formule ze spłukiwaniem. Bardzo ciężkie odżywki, czy też takie, których nie spłukujemy nie sprawdzą się, a wręcz dadzą nam odwrotny efekt. Nasze włosy będą oklapnięte i pozbawione objętości. Warto sięgać po odżywki, które zawierają D-pantenol czy aloes. One nawilżą twoje włosy.

Kliknij i zobacz, czy długość włosów ma wpływ na ich wypadanie!


Jak dbać o włosy jesienią?

Jak dbać o włosy jesienią?


Suszarka nie jest naszym sprzymierzeńcem, ale jeśli już musimy wysuszyć włosy warto zainwestować w lekkie spraye do włosów, które ochronią nasze włosy przez wysoką temperaturą. Dla zwiększenia objętości dobrze jest suszyć włosy trzymając głowę do dołu.

Jeśli twoje włosy mają rozdwojone końcówki koniecznie udaj się do fryzjera i podetnij końcówki. To wzmocni twoje włosy, które po letnim słońcu mogą być wysuszone. Natomiast w przypadku problemów z łupieżem najlepiej udać się do dermatologa.

Kliknij i poznaj wady i zalety trwałego prostowania włosów!

Opracowanie: Bogumiła Grassmann

Źródło: MilionKobiet.pl

Foto: ThinkstockDodał(a): Bogumiła Grassmann , Piątek 09.11.2012 (aktualizacja: 2012-11-09)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×