Jak depilować pachy maszynką do golenia?

Lato to czas kiedy chętnie odsłaniamy pachy, lecz wiele z nas ma z tym problem ze względu na rosnące tam włoski, a co za tym idzie, podrażnienia, które mogą się pojawić po depilacji np. maszynką. Zobaczcie, jak najlepiej wykonywać ten zabieg.

Jak depilować pachy maszynką do golenia?

Jak depilować pachy maszynką do golenia?


Depilacja pach może być naprawdę uciążliwa. Zdarza się, że skóra w tym miejscu jest niezwykle wrażliwa i po tym zabiegu powstają podrażnienia, przez które nie możemy opuścić ramion.

Najlepszym rozwiązaniem będzie depilacja laserowa, która na długo usunie owłosienie, lecz jej dużym minusem jest to, że kosztuje znacznie więcej od żelu do golenia i maszynki. Niektóre kobiety też boją się bólu podczas zabiegu, lecz tutaj akurat jeżeli wybierzecie sprawdzony salon i odpowiedni laser, jak np. Vectus, ból będzie minimalny i to wtedy, kiedy urządzenie napotka odrastające włoski, które zostaną przez niego spalone.

Jeżeli jednak wybieracie tradycyjną depilację, najlepiej będzie jeżeli przed jej wykonaniem spędzicie chwilę (najlepiej ok. 15 minut) w wannie z ciepłą wodą, ewentualnie pod gorącym strumieniem pod prysznicem.

Następnie nałóżcie wybrany kosmetyk na pachy - żel, krem - i przystąpcie do zabiegu depilacji pamiętając, że usuwanie owłosienia powinno odbywać się zgodnie z jego kierunkiem wzrostu. Pomoże to Wam uniknąć czerwonych, a czasem nawet białych krostek pod pachami.

Jak depilować pachy maszynką do golenia?

Jak depilować pachy maszynką do golenia?


Resztki produktu do depilacji należy zmyć z pach za pomocą ciepłej wody, następnie dokładnie suszymy pachy.

Co ważne, od razu po depilacji nie stosujemy antyperspirantu, a już na pewno należy unikać tych w spray'u, ponieważ często zawierają alkohol. Idealnie sprawdzą się antyperspiranty w kremie, które dodatkowo nawilżą skórę, lecz z ich aplikacją również warto poczekać ok. godzinę od zabiegu.

Po wykonanej depilacji możecie zastosować także balsam, który spowolni odrastanie włosków.

Jak Wy sobie radzicie z włosami pod pachami?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 18.08.2014 (aktualizacja: 2014-08-17)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
ja dodatkowo muszę uważać na dezodoranty i antyperspiranty po goleniu, bo skórę mam okrutnie wrazliwą. polecam hypoalergiczne antyperspiranty do skóry wrażliwej. ja używam SVR lub Flosleku i sobie chwalę
Dodano: 2014-08-25 23:58:56 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×