Jak dobrać kolor szminki nude?

Odcieni i kolorów nude jest mnóstwo. Jak zatem dobrać ten, który będzie najlepiej dopasowany do barwy naszej cery?

Jak dobrać kolor szminki nude?

Jak dobrać kolor szminki nude?

Klasyka zawsze jest w modzie. Do jej kanonu zalicza się nie tylko standardowa czerwona szminka od Chanel, ale także szminka, dzięki której będziemy mogły stworzyć piękne nude lips. Jak dobrać odpowiedni kolor spośród tylu dostępnych odcieni?

Jeżeli jesteś właścicielką cery śniadej najlepiej sprawdzą się odcienie beżu z domieszką złota lub różu. Dzięki nim podkreślisz swój kształt ust w bardzo naturalny sposób. 

Jeśli Twoja skóra jest w kolorze jasnym wpadającym w beż najlepszym wyborem będzie szminka z odcieniem różu łososiowego. 

Jeżeli natomiast odcień Twojej jasnej cery bardziej skłania się ku różowi powinnaś wybrać kolor zgaszonego różu z ewentualną domieszką brązu. 

Posiadaczki skóry o kolorze oliwkowym mają szczęście, ponieważ do tego rodzaju cery pasuje znaczna większość odcieni beżu - i te o tonach złotawych, i o brzoskwiniowych, i również o miodowych - wybór jest zatem naprawdę duży. 

Mając cerę w odcieniach beżowych najlepsza będzie pomadka o podobnym kolorze z dodatkiem złota lub różu. 

Jeżeli twoja skóra ma odcień ciemny najlepiej sprawdzą się szminki jedynie o pół tonu jaśniejsze od Twojej cery. 

Najlepszym wykończeniem takiego makijażu ust będzie delikatne muśnięcie ust błyszczykiem.

Oto przykładowe palety szminek nude:

Jak dobrać kolor szminki nude?

L'Oreal Paris Color Riche Collection Privée

Jak dobrać kolor szminki nude?

Kolekcja szminek nude od Celia 

Pamiętaj, że wybrany przez Ciebie odcień powinien mieścić się w palecie kolorystycznej, w której znajduje się naturalny kolor Twoich ust. W tym makijażu chodzi właśnie o to, by wyglądać bardzo naturalnie, dlatego jest to takie ważne. 

Jeśli nadal masz problem z wybraniem odpowiedniego odcienia, marka L'Oreal Paris, tworząc kolekcję szminek nude, zaprosiła do współpracy gwiazdy, z których każda reprezentuje inny typ cery z dopasowanym idealnie odcieniem. Wystarczy, że przyjrzysz się i stwierdzisz, która z nich ma skórę najbardziej podobną do Twojej i właściwy odcień szminki nie będzie już dla Ciebie zagadką.

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstocm.com/Mat. prasowe


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 01.10.2014 (aktualizacja: 2014-10-01)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×