Jak dobrać lakier do włosów?

Zastanawiacie się, jaki numer lakieru do włosów wybrać, aby idealnie podkreślał i utrwalał Wasze uczesanie? Zobaczcie porady naszego eksperta!

Jak dobrać lakier do włosów?

Jak dobrać lakier do włosów?


Musicie moi drodzy wiedzieć, że numer na lakierze to nic innego jak stopień utrwalenia fryzury. Rynek kosmetyków fryzjerskich jest rozmaity, dlatego wybierając produkt, pamiętajmy, by dobrać go odpowiednio do potrzeb i oczekiwań, jakie miałby spełniać. Stopień utrwalenia wybierz w zależności od rezultatu, jaki chcesz osiągnąć.

Jak dobrać lakier do włosów?

Jak dobrać lakier do włosów?


Jeżeli chcesz uzyskać bardziej statyczną fryzurę, będziesz potrzebować lakieru o bardzo wysokim stopniu utrwalenia. Zaś do loków lub by podkreślić lekkość i ruch we włosach zalecam lakier o mniejszym stopniu utrwalenia. Im mniejszy numer, tym słabsze utrwalenie, im wyższy, tym mocniejsze (aż do nr 5).

Pamiętajmy jednak, że lakier należy rozpylać w odległości od 20 do 30 cm. Przy wyborze lakieru może nam pomóc informacja, jaką daje opakowanie - najczęściej z boku znajdziecie cyfrę wskazującą siłę lakieru.

Sebastian Curyło.jpg

Ekspert MilionKobiet.pl
Sebastian Curyło
Stylista GOLDWELL
Curyło Salon Academy, Tarnów

Zobaczcie także:


Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 05.06.2014 (aktualizacja: 2014-06-05)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Anonim
Ja generalnie lakieró nie kupuję - mam jedną rzecz, od fryzjerskiej firmy Chantal - spray utrwalający. nie skleja, nie usztywnia sztucznie, a efekt wow jest :)
Dodano: 2014-07-03 22:55:31 Zgłoś nadużycie
zuzi821
Dla mnie najlepsze są lakiery Wella :)
Dodano: 2014-06-13 23:29:09 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×