Jak dobrać odpowiedni odcień różu do policzków?

Dobranie odpowiedniego koloru różu to bardzo ważna rzecz. Mamy dla was kilka cennych rad, które pomogą wam określić odcień, który pasuje do waszej cery. Oto one.

róż na policzki2.jpg

Jak dobrać odpowiedni odcień różu do policzków?

Róż coraz częściej staje się nieodłącznym elementem naszego makijażu. Bardzo ważne jest jednak, by odpowiednio go dobra, gdyż zły odcień tego kosmetyku naniesiony na naszą twarz może nam wyrządzić bardzo wiele krzywdy w postaci mało estetycznych różowych plam na naszych policzkach. Czym zatem kierować się przy wyborze różu?

Zobacz też: NA CO ZWRÓCIĆ UWAGĘ, GDY WYBIERAMY I KUPUJEMY TUSZ DO RZĘS? 

Przede wszystkim trzeba sobie uświadomić, że nie ma sztywnej zasady, która określa, że dany kolor różu i tylko on, pasuje do Twojej cery. W zależności od rodzaju makijażu, jaki robisz, mogą pasować do Ciebie bardzo różne odcienie. Kwestia tego jak wykonujesz swój codzienny makijaż i jakich produktów używasz ma dość duże znaczenie przy wyborze odpowiedniego różu.

Jeśli częściej wykonujesz makijaże w chłodnych odcieniach, powinnaś sięgnąć po róż, który również znajduje się w chłodnej palecie. Fakt, czy używasz bronzera, czy nie, także ma tutaj znaczenie. Jeśli konturujesz twarz przy pomocy tego kosmetyku, a róż ma być dodatkiem, lepiej będzie, gdy sięgniesz po intensywniejszy odcień.

róż na policzki.jpg

Odpowiedni odcień różu bardzo ładnie podkreśli Twoje policzki

Jeśli zdecydujesz się na róż, który już w sobie ma odrobinę bronzera, potraktuj go jako jedyny kosmetyk, który nakładasz na policzek. Jeżeli użyjesz go w towarzystwie ulubionego bronzera, możesz stworzyć efekt brudnej brązowej plamy na swoich policzkach, a tego z pewnością chcesz uniknąć. 

Ważny jest także odcień szminki, którą będziesz mieć na ustach. Najlepsza opcja to taka, gdzie róż jest pewnym przedłużeniem koloru, który masz na ustach. Jeśli posiadasz szminkę, której odcień pasuje do Ciebie idealnie, zabierz ją ze sobą i spróbuj dobrać odcień różu tak, by współgrał z kolorem szminki. To pomoże uniknąć Ci makijażowej wpadki.

 

Oczywiście jest kilka ramowych zasad, które można zastosować przy zakupie różu do policzków. Przede wszystkim odcień po jaki sięgasz powinien być odrobinę ciemniejszy od koloru Twojej cery. 

Jeśli jesteś posiadaczką cery ciemnej lub bardziej opalonej, powinnaś sięgnąć po róż, który mieści się w palecie malinowych odcieni. Jeżeli zaś Twoja cera jest jasna, róż który chcesz kupić powinien być w tradycyjnym różowym odcieniu i najlepiej jeśli będzie on matowy. Dobrze jest przyłożyć kosmetyk do swojej twarzy, spojrzeć do lusterka i ocenić, czy ten odcień dobrze komponuje się z ogólną kolorystyką naszej cery.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 04.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-04)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
no dokladnie smiechu warte. Nic z tego "artykulu" nie wynika
Dodano: 2015-02-04 22:47:17 Zgłoś nadużycie
Anonim
No więc, jak dobrać ten róż? Bo ja się nic konkretnego nie dowiedziałam.
Dodano: 2015-02-04 20:43:08 Zgłoś nadużycie
Anonim
Nic konkretnego....Szkoda.
Dodano: 2015-02-04 19:25:13 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×