Jak malować brwi? Poznaj podstawowe kroki tej części makijażu

Malowanie brwi, to część makijażu, choć nie każdy się na nią decyduje. Jak się za to zabrać i jak malować tę część naszej twarzy, by wyglądać dobrze? Oto podstawowe kroki makijażu brwi.

makijaż brwi.jpg

Jak malować brwi? Poznaj podstawowe kroki tej części makijażu

Coraz większą wagę przykładamy do makijażu, Chcemy, by wyglądał on naturalnie i dobrze. Ostatnio można zauważyć, że coraz częściej zwraca się uwagę na to, jak wyglądają nasze brwi. Słynna modelka Cara Delevinge zaczęła w pewien sposób wyznaczać nowe trendy i stała się w ostatnim czasie "ambasadorką" pełnych i naturalnych brwi.

Makijaż brwi to ważna część całego makeup'u. Choć nie wszystkie kobiety decydują się na jej wykonanie, to jednak poznanie podstawowych kroków makijażu brwi z pewnością nie zaszkodzi, co więcej może się okazać przydatne.

Aby wykonać dobry makijaż brwi, przede wszystkim trzeba posiadać odpowiednie kosmetyki. Jeśli chcesz, by Twoje brwi wyglądały naturalnie, a właśnie o to chodzi w dobrym makijażu, najlepiej zaopatrzyć się w ołówek lub żel do brwi jedynie o odcień ciemniejszy niż właściwy kolor twoich włosów nad oczami. Jeśli wybierzesz zbyt ciemny kolor możesz uzyskać nieciekawy efekt zbyt ciemnych brwi, który będzie wyglądać nienaturalnie. 

 

Kiedy już mamy odpowiednie kosmetyki trzeba ich odpowiednio użyć.

1.  Spróbuj określić naturalny kształt swoich brwi. Nie trzeba być ekspertem, by zauważyć jak biegnie ich linia. Dzięki temu będziesz mogła podkreślić ich naturalność, co z pewnością da dobre efekty.

2.Przede wszystkim malowanie brwi zacznij od wewnętrznej strony, kierując się stopniowo ku zewnętrznej. Dzięki temu osiągniesz efekt ładnie podniesionych brwi.

3. Poprzez delikatne i krótkie pociągnięcia wypełnij ewentualne luki w swoich brwiach. To sprawi, że staną się one optycznie gęstsze i bardziej zarysowane. 

4. Pamiętaj, by nie wychodzić zbytnio poza naturalną linię brwi, gdyż będzie to wyglądać mało naturalnie. 

5. Skoryguj ewentualne błędy przy pomocy jasnej kredki lub rozświetlacza. Jeśli użyjesz go pod zewnętrznym kącikiem brwi nadasz im efekt podniesienia i zaznaczyć lepiej ich łuk.

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Środa 11.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-11)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Fiszka
Ja zdecydowałam się na makijaż permanentny, bo już miałam dość codziennych zabaw z próbami narysowania ładnej kreski. Różnie to wychodziło, ale rzadko byłam mocno zadowolona. Makijaż robiłam Vici Clinic i wyszedł piękny, delikatny, bo nie chciałam mega efektu, no ale najważniejsze, że mam problem z głowy.
Dodano: 2017-07-30 20:51:11 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×