Jak masować pośladki?

W masażu często zapominamy o pośladkach, a tymczasem dzięki niemu możemy poprawić wygląd swojej pupy. Zobaczcie, jak go wykonać!

Jak masować pośladki?

Jak masować pośladki?


Masaż pośladków prowadzi do polepszenia ukrwienia skóry i pracy układu limfatycznego, co w efekcie prowadzi do poprawy metabolizmu, redukcji cellulitu, ujędrnienia skóry i jej uelastycznienia. Podczas wykonywania masażu pacjent leży na brzuchu, a pod stopy zostaje podłożony wałek, co skutkuje większym rozluźnieniem. Masujący staje z boku masowanej osoby. Chcecie wiedzieć, jak wykonywać taki masaż?

Masaż rozpoczyna się od głaskania. Osoba masująca powinna położyć dłonie z rozstawionymi palcami pod obu stronach pośladków i wykonywać ich masaż kierując swoje ruchy ku kościom krzyżowym oraz na boki, gdzie są kości biodrowe. Ruchy powinny być wykonywane pięciokrotnie.

Następnie przechodzi się do rozcierania. Po obu stronach pośladków kładziemy dłonie, którymi wykonujemy kuliste i posuwiste ruchy w tym samym kierunku, co przy głaskaniu. Tę czynność również powtarzamy pięciokrotnie.

Kolejnym etapem masażu jest ugniatanie. Dłonie kładziemy na pośladki i uciskając kierujemy się ku odcinkowi krzyżowemu kręgosłupa oraz na boki. Ruchy wykonujemy pięciokrotnie.

Następnie przychodzi czas na oklepywanie. Dłonie kładziemy na jednym z pośladków - palce lekko ugięte w kształt łyżeczki. Tak ułożoną dłonią uderzamy w masowane miejsce. Drugą stronę masujemy tak samo.

Jak masować pośladki?

Jak masować pośladki?


Potem przechodzimy do głaskania - jeden pośladek po drugim. Dłonie układamy w poprzek masowanego miejsca i masujemy od szpary międzypośladkowej do biodra, po czym przenosimy się ku kości krzyżowej i tę czynność również wykonujemy pięciokrotnie na każdym z pośladków.

Teraz przechodzimy do masowania poprzecznego pośladka. Najpierw wykonujemy głaskanie jednego, a potem drugiego. Obie dłonie kładziemy w poprzek okolicy masowanej i wykonujemy głaskanie od szpary międzypośladkowej do stawu biodrowego. Idziemy w górę, w stronę kości krzyżowej, powtarzając tą czynność po pięć razy. Następnie przechodzimy na drugą stronę i wykonujemy te same ruchy, w takich samych ilościach.

Po rozcieraniu czas na ugniatanie. Skórę pośladka chwytamy pomiędzy palec wskazujący, a kciuk i tym ruchem przechodzimy znanym kierunkiem, czyli od szpary pośladkowej po biodro i kość krzyżową. Na zakończenie masażu ponownie oklepujemy pośladki tak, jak robiliśmy to poprzednio.

Jak widać, nie jest to trudny zabieg, lecz nie możemy wykonywać go samodzielnie, za to już np. nasz partner, czemu nie? Korzystacie z masażu pośladków?


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 26.02.2014 (aktualizacja: 2014-02-26)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
słaby tekst.
Dodano: 2017-07-29 14:44:21 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×