Jak mieć włosy niczym gwiazda Bollywood w polskich warunkach? Oto sekret!

Hinduski słyną z pięknych włosów. Jak uzyskać tak wypielęgnowane kosmyki w domowym zaciszu? Oto nasze sprawdzone sposoby!

bollywoodhairmain.jpg

Mieszkanki Indii to, obok Polek, Wenezuelek, Rosjanek i jeszcze kilku innych nacji, z całą pewnością jedne z najpiękniejszych kobiet na świecie. Jednak ich cechą rozpoznawczą są ciemne, długie, gęste i lśniące włosy, których często im zazdrościmy. 

Jak one utrzymują włosy w tak idealnym stanie? Wszystko zawdzięczają znanemu od wieków systemowi naturalnego lecznictwa i pielęgnacji zwanego Ajurwedą. 

I choć w Polsce nie jest to zbyt popularna wiedza i nie zamierzamy tutaj przytaczać zasad kultywowanych przez Hinduski od ponad 5000 lat, to chcemy nakreślić pewne kierunki pielęgnacji włosów, którymi możemy się zainspirować w codziennej dbałości o stan naszych kosmyków. Co to będzie?


Olejowanie włosów

To podstawowa zasada hinduskiej pielęgnacji włosów. Nasze kosmyki olejujemy co najmniej raz w tygodniu, nakładając na włosy odpowiedni dla ich potrzeb olej co najmniej na godzinę  przed myciem. 

Olej dobieramy w zależności od porowatości naszych włosów. Podczas dokładnego mycia włosów po olejowaniu, pamiętajmy o tym, aby używać delikatnego szamponu, np. takiego dla dzieci lub ziołowego - aby silnie czyszczące detergenty nie zniweczyły całego efektu olejowania!


Ziołowe płukanki na włosy

Te znane są nie tylko w Ajurwedzie, ale również w pielęgnacyjnej praktyce naszych babć. Płukanki z ziół, np. pokrzywy czy skrzypu, stosujemy dla wzmocnienia włosów, spłukując je ostudzonym naparem po umyciu. 

Jeśli mamy problemy z łupieżem, warto przemywać skórę głowy i włosy płukanką z czystka, który świetnie radzi sobie z tego typu problemami. 


Wewnętrzna moc ziół

Hinduski swoją urodę wspomagają także ziołami, które spożywają. Tobie również polecamy sięganie po zielone suplementy zamknięte w formie łatwych do przyjmowania kapsułek lub picia ziołowych herbatek. 

Najpopularniejszymi ziołami do spożywania są pokrzywa, skrzyp, czystek, rumianek, dziurawiec, ostropest. Te zioła wzmacniają włosy, oczyszczają wątrobę i nerki, przez co piękniej wygląda też nasza skóra.

Przed rozpoczęciem przyjmowania jakiegokolwiek suplementu, pamiętaj jednak, aby poradzić się w tej sprawie swojego internisty.

 zdjęcie: iStock 


Dodał(a): Natalia Fijał , Czwartek 23.02.2017 (aktualizacja: 2017-02-23)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×