Jak na przestrzeni wieków zmieniał się makijaż?

Czy nasi obecni makijażyści czerpią inspiracje z trendów, które były znane przed wiekami?

Jak na przestrzeni wieków zmieniał się makijaż

To że się malujemy stało się już chyba normą. W większości kobiecych rozmów przewija się temat tego, czym wykonałyśmy swój makijaż albo w jaki sposób. Często panie podkreślają, że nie robią zbyt mocnego make'upu, ale np. zawsze muszą pomalować rzęsy, czy nałożyć podkład.

Zazwyczaj nie zdajemy sobie sprawy z tego, że tak naprawdę, kobiety od wieków "upiększały" swoje twarze. Dzięki filmikowi przygotowanemu przez zespół z portalu BuzzFead możemy zobaczyć, jak na przestrzeni epok zmieniało się podejście do makijażu. Trzeba wiedzieć, że ta historia ma swój początek w starożytnym Egipcie, w którym to już wtedy szczególną uwagę zwracano na mocne podkreślenie oczu. Jak potem wyglądały trendy w różnych wiekach i krajach? Od kiedy stosuje się czerwone szminki na ustach albo mocne podkreślenie oczu za pomocą czarnej kredki?

W materiale przygotowanym przez wspomniany zespół zobaczymy pełen przekrój makijaży. Jest to filmik przygotowany w analogiczny sposób, co poprzednie, np. Ideał kobiecej sylwetki - jak zmieniał się przez wieki? Zapewne wiele pań zwróci uwagę także na fryzury, które również są dopasowane do danej epoki.

Jak tym razem pokazano zmieniające się trendy? Sprawdźcie:
Zobaczcie także:Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: YouTube
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Środa 15.04.2015 (aktualizacja: 2015-04-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×