Jak najdelikatniej rozjaśnić włosy?

Jeśli marzy Ci się jakaś maleńka zmiana, zawsze możesz delikatnie rozjaśnić włosy. U nas kilka wskazówek - jak to zrobić.

jak-najdelikatniej-rozjasnic-wlosy.jpgZamiast skracać włosy, które tak hodowałaś z pełnym poświęceniem przez x czasu, zawsze zmienić kolor włosów. Jeśli totalna zmiana z blondu na rudy, z rudego na czarny albo z czarnego na blond (czy to w ogóle jest możliwe?) lub odwrotnie nie wchodzi w grę, możesz rozjaśnić włosy tak troszeczkę, o ton albo o tonu pół. Są na to sposoby.  

Zabieg rozjaśniania włosów możesz wykonać u fryzjera albo u siebie w domu. Osobiście polecamy wizytę w salonie, ponieważ rozjaśnianie włosów na własną rękę, w domu jest trochę jak loteria, choćbyś zasięgnęła wiedzy z wszystkich dostępnych internetowych forów. W końcu każde włosy są inne. 

 POLECAMY: Jak dbać o farbowane włosy?

Zobaczcie, jak można najdelikatniej rozjaśnić włosy. Oto kilka sposobów. 

1. JAK ROZJAŚNIĆ WŁOSY O JEDEN TON?

Jeśli marzą ci się włosy tylko odrobinę jaśniejsze, zastosuj rozjaśnianie włosów miodem lub rumiankiem. Możesz do tego wykorzystać gotowe szampony, albo zrobić własną recepturę.  

POLECAMY: Czym można rozjaśnić włosy?


2. Jak bezinwazyjnie rozjaśnić włosy?

Jeśli nie chcesz, by Twoje włosy ucierpiały podczas zabiegu rozjaśniania włosów - stosuj takie kosmetyki do rozjaśniania włosów, które są naturalne, oparte na ziołolecznictwie. Idealnie do tego nadaje się np. rumianek, ale, niestety, efekty przynosi tylko na blond włosach. 

Pozytywnie oceniane są także kąpiele rozjaśniające. Wystarczy przygotować odpowiednią miksturę - wymieszać rozjaśniacz (do kupienia w drogerii), szampon i odżywkę. Taki eliksir należy wcierać w mokre włosy tak, jak to robicie z szamponem i dokładnie masować. Możesz mieszankę zostawić na włosach na ok. 30 min. a potem ją spłukać. Zabieg można powtarzać, ale nie często, bo może bardzo zniszczyć włosy. 

Pamiętaj, że każde rozjaśnianie włosów - czy to w salonie, czy w domu niszczy włosy, dlatego należy włosy dobrze przygotować do takiego zabiegu, a już po rozjaśnianiu - obchodzić się z nimi jak z jajkiem. Zaserwuj swoim włosom maski, wcierki i płukanki odżywcze.  

POLECAMY: Jak dbać o ekstremalnie zniszczone włosy?

3. JAK nAJBEZPIECZNIEJ ROZJAŚNIĆ WŁOSY?

Nikt nie rozjaśni włosów lepiej niż zawodowy fryzjer, dlatego jeśli chcesz mieć ładnie rozjaśnione włosy - wybierz się do salonu. W końcu nawet jeśli coś wyjdzie nie tak, fryzjer zawsze znajdzie jakieś rozwiązanie danej sytuacji i nie zostawi cię na lodzie. 

Jeśli jednak zdecydujesz się na domowe rozjaśnianie włosów - zanim przystąpisz do rozjaśniania włosów na całej głowy, spróbuj rozjaśnić kilka mniej widocznych kosmków, np. pod włosami.


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Karolina Zdunowska , Czwartek 10.09.2015 (aktualizacja: 2015-09-15)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×
  • Jak rozjaśnić ciemne włosy?

    Rozjaśnianie włosów

    Rozjaśnianie włosów nie jest ani prostą, ani tanią sprawą. Jak zatem rozjaśnić włosy, aby nie wydać majątku u fryzjera, nie zniszczyć przy tym włosów i nie popełnić błędów?… czytaj więcej

  • Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

    Pielęgnacja rozjaśnianych włosów

    Włosy rozjaśniane bardziej narażone są na zniszczenia, niż te w ciemniejszych kolorach. Wymagają one specjalnej, szczególnej pielęgnacji. Podpowiadamy, jak dbać o jasne włosy, żeby były… czytaj więcej