Jak nakładać podkład?

Witam! Jak dokładnie nakładać podkład oraz puder by nie robiły się zacieki na czole? Jest to mój największy problem. Nie wiem czy błąd polega na tym ,że nie potrafię dobrać sobie odpowiednich kosmetyków czy po prostu źle rozsmarowuję podkład w tym miejscu. Dodam ,że przed zrobieniem makijażu zawsze nakładam krem na dzień i odczekuję jakieś 5minut i dopiero nakładam podkład. Moja twarz świeci się w strefie T - zimą jednak jest przesuszona. Magdalena.

nakładanie podkładu

Przed nałożeniem podkładu powinnaś dokładnie oczyścić twarz i przywrócić skórze odpowiednie PH przecierając ją tonikiem kosmetycznym. Na tak przygotowaną twarz nakładaj krem na dzień, a następnie bazę pod makijaż. Najlepsza dla Ciebie będzie baza silikonowa która jest przeznaczona do cery ze skłonnościami do świecenia.

Również dzięki takiej bazie podkład łatwiej się rozprowadzi. Odczekaj kilka minut aby kosmetyki ładnie się wchłonęły.
Jeśli chcesz równomiernie rozłożyć podkład powinnaś wybrać jedną z trzech technik nakładania: palcami, gąbeczką lub pędzlem. Pamiętaj, aby wybrany przez ciebie podkład był dostosowany do koloru i rodzaju twojej cery. Podkład nakładaj delikatnie go wklepując, a nie mocno przyciskając gąbeczką czy pędzlem. Następnie za pomocą szerokiego pędzla nałóż puder transparentny, aby zmatowić podkład. Najlepszy do tego będzie puder sypki.

Wioletta Wypijewska

Ekspert Akcji "Szkoła Makijażu": Wioletta Wypijewska

Mistrzyni Świata Make-Up

Foto: Kama Bork

Przeczytaj również:

Ratunku! Moje oczy są czerwone

Czerwone usta do pracy?


Dodał(a): Emilia Czaczkowska , Wtorek 13.03.2012 (aktualizacja: 2012-03-12)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.
no name
No no :) jak dla mnie najlepsza metoda to palce ;) bezblednie ja opanowalam :)
Dodano: 2012-03-13 23:00:53 Zgłoś nadużycie
nick6
Bardzo cenne informacje.
Dodano: 2012-03-13 11:04:20 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×