Jak naprawdę zmotywować się do odchudzania? Oto niezawodny sposób!

Ten prosty, psychologiczny trik pomoże Ci w końcu zrzucić zbędne kilogramy!

odchudzaniereeeemain.jpg

Chcesz schudnąć, ale ciągle nic z tego nie wychodzi, bo masz słomiany zapał? Obiecujesz sobie, że "od tego poniedziałku" już na pewno zaczniesz odchudzanie, a do lata zrzucisz ładnych parę kilo. Znamy to. Wiemy również dobrze, że z takich obiecanek rzadko kiedy udaje się nam wywiązać. Co zatem zrobić, aby tym razem naprawdę schudnąć? Mamy jedną, prostą radę, która nam już pomogła!

Chodzi o to, aby postawić sobie do zrealizowania... bardzo niewielkie zadania - najlepiej tylko pierwszy krok prowadzący do większego celu. I systematycznie go powtarzać. 

A zatem, dla przykładu, jeśli chcesz schudnąć 10 kilogramów, skończ z postanowieniami typu: "Co maja schudnę 10 kg!". Tak uogólnione postanowienie będzie Ci bardzo trudno zrealizować. Co zamiast tego warto robić?

Staraj się zawsze osiągnąć tylko pierwszy krok. Jeśli chcesz schudnąć 10 kg. Powiedz sobie: "Mam schudnąć tylko 1 kg... w tym tygodniu". I staraj się osiągnąć tylko tyle. Zaledwie 1 kilogram na tydzień - to nie tylko rzecz do zrobienia, ale także, zalecane według lekarzy, najlepsze i najzdrowsze tempo utraty wagi dla przeciętnego człowieka.

Myśl krótkimi okresami czasu i staraj się dopełnić wszystkiego, aby schudnąć ten kilogram (np. nie jeść słodyczy, więcej się ruszać itd.), ale, mając na uwadze tylko ten tydzień i... ten jeden kilogram. Takie postanowienie powtarzaj natomiast co tydzień. Czas i tak minie, a po 10 tygodniach zobaczysz, że... Twoje spodnie już na Ciebie nie pasują! :)

Może ta metoda nie działa w natychmiastowym tempie. Może dzięki niej nie schudniesz w jeden weekend. Ale dzięki takiemu podejściu, po prostu... schudniesz na pewno. I zdrowo. Czy warto spróbować? Decyzja należy do Ciebie! 

zdjęcie: Shutterstock 

Zobacz też: Dodał(a): Natalia Fijał , Środa 22.03.2017 (aktualizacja: 2017-03-22)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (1)

Awatar
Anonim
Mnie zmotywowała przyjaciółka na początku sama chodziła na treningi to fitcurves, bo ja nie chciałam i nie wierzyłam w efekt. Jak schudła w ciągu 2 miesięcy 4 kg to uwierzyłam i to mnie zmotywowało, by zacząć z nią chodzić na te treningi. We 2 zawsze jest raźniej. Po pierwszych ćwiczeniach miałam zakwasy i nie mogłam się podnieść z łóżka na 2 dzień, ale teraz jest już w porządku.
Dodano: 2017-04-10 10:49:54 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×