Jak nie szczotkować włosów?

Zastanawiasz się, dlaczego kondycja Twoich włosów jest coraz gorsza? Być może problem tkwi w szczotkowaniu. Zobacz, jak go nie wykonywać.

Jak nie szczotkować włosów?

Jak nie szczotkować włosów?


Kiedy kondycja naszych włosów ulega pogorszeniu, często szukamy winowajców wśród kosmetyków, wody, czynników atmosferycznych, czy nakryć głowy, tymczasem być może problem tkwi w prozaicznej czynności, którą każda z nas wykonuje, a mianowicie w czesaniu włosów. Jak się okazuje, możemy popełniać w nim kilka błędów, które najczęściej wykonują posiadaczki długich włosów.

Po pierwsze czesanie zazwyczaj rozpoczynamy od nasady i ruchy kierujemy aż do samego końca, co skutkuje szarpaniem i łamaniem włosów na całej długości. Prawidłowe szczotkowanie powinno rozpoczynać się właśnie od splątanych końcówek, które stopniowo rozdzielamy przechodząc w coraz wyższe partie włosów, a długie ruchy rozpoczynamy dopiero, kiedy włosy będą bez splotów.

Jak nie szczotkować włosów?

Jak nie szczotkować włosów?


Ponadto rozczesywanie włosów zazwyczaj rozpoczynamy zaraz po kąpieli, kiedy te są jeszcze mokre, a co za tym idzie, bardziej podatne na wszelkie uszkodzenia. W celu ich ochrony warto sięgać po odżywki bez spłukiwania, a także rozczesywanie rozpoczynać dopiero po wyschnięciu. Pamiętajmy także o odpowiednich przyrządach. Do rozczesywania wilgotnych włosów najlepszy będzie grzebień z grubymi ząbkami. Najbardziej niebezpieczne dla włosów są szczotki wykonane z syntetycznych materiałów i tylko naturalne włosie skutecznie ochroni kosmyki przed uszkodzeniami.

Jeżeli już jesteśmy przy odpowiednich przyrządach do szczotkowania, pamiętajmy także o ich prawidłowej higienie. Za ich pomocą zbieramy z włosów środki stylizacyjne, które nieusunięte przenosimy podczas następnego czesania, przez co skóra szybciej się przetłuszcza, a na naszej głowie pozostają czasem widoczne okruchy sprawiające wrażenie łupieżu.

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: Shutterstock
Dodał(a): Agnieszka Pulikowska , Czwartek 06.03.2014 (aktualizacja: 2014-03-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×