Jak NIE używać szminki? Oto Twoje najczęstsze błędy!

Umiejętnie umalowane usta doskonale podkreślają naszą kobiecość... Jednak źle użyta szminka potrafi wszystko popsuć!

malowanieust.jpg

Nie wszystkie mamy piękne, pełne usta. Możemy jednak uwydatnić ich kształt za pomocą szminki i błyszczyka. Każda z nas lubi ich używać, jednak nie każda robi to dobrze... Zobacz, na co warto uważać, aby osiągnąć zniewalający efekt. Gdzie najczęściej popełniamy błędy?

1. Konturówka. Widoczny kontur ust wygląda dosyć niechlujnie. Pamiętaj, że usta nie mogą wyglądać na przerysowane. Zawsze wybieraj konturówki pasujące do naturalnego koloru Twoich ust, nieważne jakiej szminki użyjesz. Konturówkę stosuj tylko w miejscach, które chcesz uwydatnić.

2. Ilość. Uważaj na to, jak grubą warstwę szminki nakładasz na usta... Jej nadmiar zbiera się zazwyczaj w kącikach ust i na zębach. Po użyciu szminki zawsze zbieraj jej nadmiar za pomocą chusteczki.

3. Połysk. Pamiętaj, że co za dużo, to niezdrowo. Kosmetyki mają podkreślić Twoją kobiecość, ale ich nadmiar powoduje odwrotny efekt. Jeśli chcesz wyglądać świeżo i dziewczęco, użyj błyszczyka jedynie na środku ust. Możesz także zastosować mniej widoczny, subtelniejszy balsam do ust.

4. Kolory. Bardzo ważny jest wybór koloru szminki. Nie każdy odcień musi do Ciebie pasować. Jeśli masz wąskie usta, powinnaś raczej unikać ciemniejszych barw. W takim przypadku najlepiej sprawdzą się jasne, pastelowe czy cieliste odcienie. Szminka musi także pasować do kolorytu cery, włosów i... zębów. Jeżeli Twoje zęby nie są śnieżnobiałe niczym u gwiazdy filmowej, lepiej zrezygnuj z klasycznej czerwieni. Pamiętaj, że jasne odcienie optycznie powiększają usta.

5. Usta. Zanim je pomalujesz, postaraj się o nie zadbać. Zima to ciężki czas dla Twoich ust- mróz powoduje, że często są spierzchnięte. Szminka na takich ustach wygląda dosyć nieelegancko. Staraj się jak najczęściej nawilżać wargi, a jeśli to nie pomaga, w zimowym okresie używaj pomadki regenerującej.

Mimo że na sklepowych półkach dostępnych jest mnóstwo odcieni i rodzajów szminek, warto znaleźć swoją ulubioną, pasującą do codziennego makijażu. Używając szminki pamiętaj również o podkreśleniu oczu. 

Zdjęcie: iStock
Dodał(a): Alicja Bartosiak , Piątek 20.01.2017 (aktualizacja: 2017-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×