Jak odpowiednio dobrać kolor podkładu do cery?

Podkład to kosmetyk, który większość z nas nakłada na co dzień. Bez wątpienia powinien być to podstawowy element zawartości każdej kosmetyczki. Jednak problem zawsze pojawia się jeden: jak dobrać odpowiedni odcień, by uniknąć efektu maski?

Jak odpowiednio dobrać kolor podkładu do cery?

Jak odpowiednio dobrać kolor podkładu do cery?

Pierwsza, złota zasada

Pierwszą i najważniejszą zasadą przy doborze koloru podkładu jest fakt, że odcień kosmetyku ma się zlewać z kolorem naszej cery. Nie może być ani jaśniejszy, ani ciemniejszy. Kiedy chcemy uzyskać efekt opalenizny, używamy pudru brązującego, wówczas unikniemy efektu maski.

Kliknij i zobacz kremy pielęgnacyjne na każdą kieszeń!

Ciepło, czy zimno?

Po uświadomieniu sobie, do czego służy podkład, musisz dokonać analizy typu cery jaki posiadasz. istnieją trzy takie typy:

Ciepły (żółty, brzoskwiniowy, złoty)

Zimny (różowy, sinoniebieski)

Neutralny(beżowy, oliwkowy)

Zdarza się, że nie możemy dobrać idealnego odcienia. W takich sytuacjach można mieszać ze sobą różne odcienie podkładów. Koniecznie mieszaj podkłady jednej firmy i linii.


Kliknij i zobacz, co wpływa na Twoją skórę!

Światło

bardzo ważnym czynnikiem przy wyborze odpowiedniego odcienia podkładu jest światło. Niestety w sklepach czy drogeriach używane są białe żarówki, które utrudniają wybór koloru. Dlatego najlepiej skorzystać z próbek lub zaaplikować podkłady do pudełeczka do prób w domu.

Kliknij i zobacz, jak zwiększyć objętość swoich włosów!

Nadgarstki: STOP!

Najwygodniejszym sposobem na sprawdzenie odcienia kosmetyku jest nałożenie go na nadgarstek. To jest właśnie najczęściej popełniany błąd! Nadgarstki mają inny odcień niż skóra na naszej twarzy, najlepiej aplikuj podkład na łuku żuchwy i wtedy oceń, który kolor jest dla ciebie najbardziej odpowiedni.

Kliknij i sprawdź paletę kolorów dla niebieskich oczu!

Zasada 2 minut

Aby nie rozczarować się w domu po zakupie nowego podkładu, należy po roztarciu kosmetyku na twarzy odczekać przynajmniej 2 minuty. Dlaczego? Podkład pod wpływem potu - ciemnieje. Dlatego, kiedy chcesz wybrać fluid w sklepie, decyduj się na troszkę jaśniejszy odcień.

ID galerii:661

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Thinkstock


Dodał(a): Nikola Zbyszewska , Poniedziałek 25.02.2013 (aktualizacja: 2013-02-25)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar
Zaloguj się lub zarejestruj jeśli chcesz dodać komentarz.

Zobacz również

×