Jak odświeżyć fryzurę po imprezie?

Udana impreza często skutkuje niezbyt miłym porankiem, w czasie którego ostatnią rzeczą o jakiej myślimy, jest układanie włosów, a przecież jakoś wyglądać trzeba. Zapoznajcie się z naszymi poradami, jak szybko odświeżyć fryzurę.

Jak odświeżyć fryzurę po imprezie?

Jak odświeżyć fryzurę po imprezie?


Zdarza się Wam imprezować do rana, a potem do granic możliwości przestawiać pobudkę? Na pewno choć raz w życiu miałyście taką sytuację, kiedy poranny wygląd pozostawia wiele do życzenia, a uczesanie włosów to ostatnie na co macie ochotę, a jednak bez tego się nie obejdzie. Zobaczcie, jak możecie szybko odświeżyć swój look. Rozwiązania są prostsze niż wam się wydaje.

Uniwersalnym rozwiązaniem dla każdej długości włosów jest suchy szampon. Wystarczy, że rozpylicie go u nasady włosów, pozostawicie na kilka minut do wsiąknięcia, następnie delikatnie wyczeszecie jego resztki i będziecie mogły cieszyć się z włosów bez nagromadzonego sebum, które jak wiadomo, powoduje efekt przetłuszczenia.

Biorąc "poimprezowy prysznic", unikajcie gorącej wody, a tym bardziej różnego rodzaju czepków, ponieważ wtedy włosy się pocą, wilgotnieją, przez co wszelkie wcześniej zastosowane utrwalacze fryzury tracą swoje działanie.

Jeżeli na imprezie miałyście fryzurę wykonaną z loków stworzonych za pomocą lokówki i dokładnie utrwalonych pianką oraz lakierem, to w celu ich odświeżenia idealnie sprawdzi się nawet zwykła woda w spray'u, z tym że nie możecie próbować rozczesywać pasm loków.

Doskonałym rozwiązaniem będzie również związanie włosów w kucyk i ich idealne wygładzenie za pomocą lotionu oraz utrwalenie za pomocą lakieru do włosów. Jeżeli nie jesteście zadowolone z efektu, zawsze dodatkowo możecie zastosować opaskę na głowę, która nie wychodzi z mody.

Jak odświeżyć fryzurę po imprezie?

Jak odświeżyć fryzurę po imprezie?


Jeżeli do tej pory macie szelmowski uśmiech na twarzy widząc kobiety tapirujące włosy, to powinnyście się go pozbyć, ponieważ ten zabieg może wam naprawdę pomóc w próbie przywrócenia włosom objętości. Sięgnijcie po grzebyk z gęstymi ząbkami i natapirujcie włosy u nasady. Ruchy wykonujcie od wewnętrznej strony włosów i w kierunku od końcówek do nasady, a w celu podtrzymania efektu do każdego pasma zastosujcie lakier do włosów.

Spróbujcie także poeksperymentować ze swoją fryzurą. Jeżeli na imprezie miałyście uczesanie z przedziałkiem, spróbujcie zmienić jego lokalizację, dzięki czemu włosy będą sprawiały wrażenie uniesionych.

Pamiętajcie też, że największym wrogiem włosówjest dotyk. Często zupełnie nieświadomie ruszamy np. końcówkami włosów podczas choćby siedzenia w pracy, czy robienia innej, prozaicznej czynności, przez co włosy szybciej się przetłuszczają, a ponadto na skórę dostają się bakterie.

Jak sobie radzicie z porannymi fryzurami po imprezie?

Zobaczcie także:


Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 29.09.2014 (aktualizacja: 2014-09-29)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze

Awatar

Zobacz również

×