Jak pielęgnować usta zimą?

W zimę zwracamy szczególną uwagę na ochronę skóry, zapominając o ustach, które również dotkliwie odczuwają mróz, wiatr i suche powietrze w pomieszczeniach. Zobaczcie, jak pielęgnować usta zimą!

Jak pielęgnować usta zimą?

Jak pielęgnować usta zimą?


Zimą nasze usta są szczególnie narażone na pierzchnięcie, pękanie, a co za tym idzie - nieefektowny wygląd, jak też ból, który towarzyszy tym objawom. Istnieje jednak kilka sposobów na uniknięcie takiego stanu rzeczy.

Przede wszystkim same musimy oduczyć się pewnych nawyków. Wiele osób będąc na zewnątrz oblizuje usta, przez co te stają się wilgotne i bardziej narażone na działanie wiatru i mrozu, co skutkuje praktycznie natychmiastowym spierzchnięciem. Z kolei kiedy już na naszych ustach pojawia się martwy naskórek, bardzo często obgryzamy wargi w celu jego usunięcia, co faktycznie skutkuje jego oderwaniem, lecz idzie za tym także uszkodzenie zdrowej warstwy naskórka, przez co powstają rany, następuje krwawienie, a usta po prostu nas bolą.

Jak zapobiec pierzchnięciu ust? Skorzystaj z mocy oliwy z oliwek. Nie ma ona zbyt dobrego smaku, ale codzienne wcieranie jej w usta zapewni nam ich aksamitną miękkość i gładkość. W ciągu dnia natomiast warto zawsze mieć przy sobie balsam do ust lub wazelinę, które powinnyśmy stosować zwłaszcza przed wyjściem na zewnątrz. W mroźne i wietrzne dni należy unikać kosmetyków, w których znajduje się alkohol oraz duże ilości wody, dlatego też nie jest wskazane stosowanie błyszczyków do ust - zdecydowanie lepiej sięgnąć po koloryzującą, nawilżającą szminkę do ust!

Jak pielęgnować usta zimą?

Jak pielęgnować usta zimą?


Jeżeli jednak usta już doświadczyły skutków niekorzystnych warunków atmosferycznych, możesz im pomóc domowymi sposobami, które są niezwykle efektowne. Na ratunek przychodzi np. nawilżająca maseczka z banana, śmietany i oleju rycynowego. Pomocny jest również peeling, który można przeprowadzić za pomocą szczoteczki do zębów, jak również przez zmieszanie miodu z cukrem i pocieranie tym warg. Skuteczne okaże się także nałożenie grubej warstwy miodu, lub kremu nawilżającego na usta i pozostawienie ich do wsiąknięcia - po jakimś czasie resztki należy zetrzeć z ust.

A jak Wy dbacie o swoje usta zimą?

Źródło: MilionKobiet.pl
Foto: ShutterstockDodał(a): Agnieszka Pulikowska , Poniedziałek 20.01.2014 (aktualizacja: 2014-01-20)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (2)

Awatar
Szarli
ja jak siedze w domu to smaruję grubo specjalnie takim balsamem nawilżającym od L'Biotici, hydro. A na zawnątrz tak samo jak gercia wazelinka, ale pomarańczowa :P
Dodano: 2014-01-31 20:14:42 Zgłoś nadużycie
gercia
Ja robię peeling raz w tygodniu solą drobnoziarnistą z kilkoma kroplami cytryny. A na co dzień smaruje je wazeliną o smaku róży Flosleka. Boski zapach. :)
Dodano: 2014-01-28 11:51:32 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×