Jak podciąć zniszczone końcówki bez wychodzenia z domu?

Zniszczone końcówki powinno się regularnie przycinać, by włosy rosły zdrowe i silne. Wizyta u fryzjera nie jest jednak konieczna. Jest kilka prostych sposobów, dzięki który zabieg ten można bezpiecznie i samemu wykonać w domu.

podcinanie końcówek.jpg

Jak podciąć zniszczone końcówki bez wychodzenia z domu?

Nasze włosy poddawane są coraz większej ilości zabiegów. Suszymy je, prostujemy, kręcimy, układamy. To wszystko sprawia, że nawet mimo dobrej pielęgnacji, nasze włosy się niszczą.

Stan naszych włosów można ocenić po ich końcach. Kiedy widać, że są rozdwojone, przesuszone, czy połamane końcówki, wiemy, że potrzebują ratunku. Najczęściej sięgamy wtedy po numer do naszego fryzjera i umawiamy się na wizytę, choć nie zawsze jest to konieczne.

Okazuje się, że obcięcie zniszczonych końcówek wcale nie jest takie trudne i możemy je wykonać w domu, bez większych problemów. Kiedy rozdwojone, czy połamane włosy przycinane są regularnie, ich struktura wzmacnia się, co sprawia, że zniszczonych końcówek jest coraz mniej. Warto zatem do rutyny pielęgnacji włosów włączyć regularne, samodzielne podcinanie zniszczonych kosmyków.

 

Jednak jak się za to zabrać? Mamy dla was trzy bardzo proste metody, które jest w stanie wykonać każda z was bez większych problemów. Nie trzeba mieć niezwykłych zdolności fryzjerskich, by móc pozbyć się zniszczonych końcówek. Tak naprawdę jedynym czego potrzebujesz to dobre, ostre nożyczki, najlepiej takie, których używać będziesz jedynie do tej czynności.

Oto 2 sposoby, które pomogą wam rozprawić się z połamanymi i rozdwojonymi końcówkami.

1. Weź do ręki niewielki kosmyk włosów i zawiń go wokół palca. Wszystkie odstające końcówki są tymi, które powinnaś obciąć, gdyż zdrowy włos układa się ładnie z innymi i nie "występuje z szeregu".

podcianie końcówek1.jpg

2. Druga metoda polega na tym, że pasmo włosów przeciągamy między środkowym i wskazującym palcem naszej ręki i tak jak poprzednio, wszystkie włosy, które podczas tej czynności będą wystawać, to te, które powinny zostać obcięte.

podcianie końcówek2.jpg

Regularne wykonywanie takiego zabiegu co jakiś czas pozwoli włosom wzmocnić się. To bardzo ważne zwłaszcza wtedy kiedy często narażone są na osłabienie poprzez częste suszenie, prostowanie, czy też inne zbiegi.  

Zobacz też:

Źródło: Milionkobiet.pl

Foto: Shutterstock.com/YouTube


Dodał(a): Paulina Lęcznar , Piątek 06.02.2015 (aktualizacja: 2015-02-06)
Ocena:

Dodaj komentarz

Wszystkie komentarze (3)

Awatar
Anonim
In Harmony jest na Al. Jerozolimskich 123a. W budynku Millennium Plaza.
Dodano: 2017-12-08 12:29:09 Zgłoś nadużycie
Anonim
Możesz mi napisać, gdzie jest ten salon?
Dodano: 2017-11-13 09:46:51 Zgłoś nadużycie
Anonim
Kiedyś sama obcinałam włosy, ale od kilku lat tego nie robię. Są za grube i muszą mieć dobre strzyżenie raz na miesiąc. Pani Kasia potrafi mi wyczarować super fryzurę w In Harmony.
Dodano: 2017-10-23 10:59:50 Zgłoś nadużycie

Zobacz również

×